Ön sipariş sürecinde çok ciddi bir indirimle satışta olan Fiido D11, katlanır elektrikli bisiklet piyasasının en hafifleri arasında.

Şehir içerisindeki popülerlikleri artan katlanır bisikletler de elektrik gücünden nasibini almaya devam ediyor. Sınıfın imza niteliğindeki ismi Brompton’ın da ürün gamına dahil ettiği bu versiyonlar, artık oldukça iddialı niteliklere çıkmış durumda. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Fiido D11, katlanır elektrikli bisiklet sınıfına getirdiği 100 kilometrelik menzil değeriyle, referans niteliği taşıyacak isimler arasında karşımıza çıkıyor. Süreç içerisinde Red Dot Ödülü’ne de layık görülen modellere imza atan şirketin D11 ile adından çok daha sık söz ettireceğine hiç şüphe yok.

1/6

Katlanır elektrikli bisiklet Fiido D11 için öne çıkan teknik veriler

Alüminyum alaşım kadro üzerine geliştirilen D11’in tüm parçalarının bir araya gelmesiyle 12,9 kilogramlık bir bisiklet olduğunu görüyoruz. Bu rakam işin içerisinde elektrik motoru olduğunu da düşündüğümüzde, modeli sınıfının piyasadaki en hafiflerinden birisi haline getiriyor. Avrupa pazarına sunulacak olan versiyonunda arka tekerleğine entegre edilmiş 250W güç üreten motorla gelen model bu paketle maksimumda 25 km/s hıza çıkabiliyor. D11’e “Ekonomi Modu”nda 100 kilometreye kadar menzil veren batarya ise 410 Wh kapasiteli ki bu ünitenin taşınabilir olması da hayati derecede önemli.

İlginizi Çekebilir  25 yıllık araştırma; şehir içinde bisiklet kullanmak ömrü uzatıyor

D11’in vites bölümünde ise 7 kademli Shimano sistemi karşımıza çıkıyor. Disk fren sistemi, LED ışıklandırmalar, özel tasarım katlama mekanizması ve kadro içerisinden geçen kablo gibi özellikler de D11’i sınıfında ayıran özelliklerden olacak. Önümüzdeki ay 1.299 dolara satışa sunulacak olan model şu günlerde ise ön siparişte. D11’i ön sipariş sürecinde satın alanlar ise 500 dolarlık indirim el ederek 799 dolara erişebilecek. Markanın resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.