Hollanda merkezli şirketin bir süredir beklenen yeni elektrikli bisiklet serisi tanıtıldı. Fiyatlarla birlikte özellikler de ileriye taşınmış durumda.

Şehir içi ulaşımda rolleri git gide artan elektrikli bisiklet modellerinin son birkaç yıldaki ivmelenmesini özellikle 2020 ile birlikte daha fazla hissediyoruz. Koronavirüs sebebiyle güvenli ulaşım sağlanabilmesi adına ülkelerin geçici bisiklet yollarını hayata geçirmesi de, kullanıcıların ilgisini belki de katlayacak bir ortamı beraberinde getirecek. Hollanda merkezli üretici Vanmoof, bu sınıfta adını duyurmayı başarmış kısıtlı butik üreticilerden birisi olarak biliniyor. Uzun süredir S2 ve X2 modelleriyle piyasada olan marka, 2020 yılıyla birlikte karşımıza S3 ve X3 modellerini çıkarttı.

1/5
İlginizi Çekebilir  Elektrikli bisiklet rekabetinde lazer kaynak kadrosuyla fark yaratacak; Mokumono Delta S

Vanmoof imzalı yeni elektrikli bisiklet modellerinden öne çıkan detaylar

Yeni bisiklet serisi, yerini aldığı kardeşine göre beraberinde önemli geliştirmeleri de beraberinde getiriyor. Teknolojinin nimetlerinin bolca faydalanıldığı modellerde, akıllı telefon uygulaması üzerinden anlık takip ve veri akışı sağlanabiliyor. Hırsızlık öneme sistemi (bisikletin sadece yetkili kişi tarafından mobil uygulama üzerinden kilidi pasif hale getirilebiliyor) de yine bu kapsamda dikkat çeken nitelikler arasında. Bisikletlerin her ikisinde de teknik niteliklerin aynı olduğunu söyleyebiliriz. Burada ayırt edici en büyük farkların başında S3’ün 28 inçlik jant setiyle gelirken X3’ün 24 inç ebatlı bir setle gelmesi. Aslında bu kadın ve erkek kullanıcıları gözeterek atılmış bir hamle olarak da değerlendirilebilir.

İlginizi Çekebilir  Ailenin en yeni elektrikli bisiklet serisi; Specialized Turbo Levo SL

Teknik özellik kısmında geldiğimizde bizleri ilk olarak gücü 250W ile 350W arasında değişen elektrik motoru karşılıyor. Arka tekerleğe entegre yapıda olan bu motor, pedal asistanı niteliğinde kullanıcılarına yolda eşlik edecek. Sökülebilir yapıda olan batarya ise kullanıcıları 150 kilometrelik menzil değeriyle karşılıyor ki bu rakamın fazlasıyla işlevsel olduğunu belirtmeden edemiyoruz. Yapılan testlerde bataryanın 80 dakikada yüzde 50 doluluk seviyesine getirilebildiği görülüyor. Tam doluluk içinse yaklaşık dört saat beklemek gerekiyor. Üzerinde standart olarak ışıklandırma grubunu da barındıran modeller yurt dışında 1.998 dolarlık başlangıç fiyatıyla alıcı bulacak. Merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.