2019’un en iyi doğa fotoğrafları, su merkezli olaraklı Agora Fotoğrafçılık ödüllerinde sahiplerini buldu. Kareler kesinlikle görmeye değer

Son yıllarda daha çok kirlilik ve uğradığı zararlar üzerinden gündemde görüyoruz doğal yaşamı. Sürecin tersine çevrilmesi için yapılan çalışmaların çokluğu da en az bu gelişmeler kadar değeri hak ediyor. Gerek bireysel gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından hayata geçirilen projelerle doğa ve deniz tahribatlarının minimuma indirilmesi amaçlanıyor. Hey yıl farklı kuruluşlar tarafından düzenlenen bazı yarışmalar ise, her şeye rağmen dünyanın en kadar güzel olduğunu yüzümüze vuruyor adeta. O oluşumlardan birisi daha geçtiğimiz yılın bu anlamdaki en özel doğa fotoğrafları karelerini paylaştı.

1/28

İlginizi Çekebilir  Okyanus rönesansı; mavilikler 30 yıl içinde eski doğallığına dönecek!

İşte yıllın en iyi su ve doğa fotoğrafları arasından dikkat çeken kareler

50 finalist arasında yer alan fotoğrafların çoğu, insanların ve diğer canlıların doğada su ile nasıl etkileşime girdiğini yakından gösteriyor. Drone ile havadan görüntülenen balıkçılardan, yılın ilk yağmuruyla birlikte çamurlu nehir suyunun masmavi denize ilk karıştığı anlar, çarpıcı karelerle karşımıza çıkıyor. İlk 50’den gelen önemli kareler arasında Hindistan’da bir manda çobanının sürüsüyle nehirden geçişi ve bir tırmanıcının donmuş bir şelaleye tehlikeli bir şekilde tırmanışı akılda kalıcı parçalardan.