2021 Opel Mokka-e uzun süreden beridir var olan bekleyişi sonlandırdı. Araçta kullanılan tasarım dili kendinden sonra gelecekler için referans niteliğinde.

Peugeot grubu satın almasıyla birlikte gözle görülür bir yükseliş içerisinde olan Opel, bunun ilk nabzını yeni jenerasyon Corsa ile verdi. Tasarım dilinde hissedilir bir değişimin eşiğinde olduğunu ortaya koyan marka için yeni Mokka ise ilk günden itibaren kilit rol üstleniyor. Bugün de uzun süredir devam eden bekleyiş sona erdi ve resmi kaynaklardan tanıtım gerçekleşti. Corsa örneğindeki gibi ilk olarak elektrikli versiyonu üzerinden karşımıza çıkarılan 2021 model yıllı Mokka, geride bıraktığı tüm jenerasyonları unutturacak dinamiklere sahip. 2021 Opel Mokka-e ile gördüğümüz iç ve dış çizgiler aile içerisinde bir ilki beraberinde getiriyor.

1/6

Rakamlarla 2021 Opel Mokka-e

2021 Mokka-e’nin teknik özellikleri Corsa-e ile büyük oranda benzer. 136 PS güç ve 260 Nm torka sahip olan araçta 50 kWh’lik batarya paketi sunulacak. Normal modda 322 kilometreye kadar menzil kat edilebildiği söylenen araç için Ekonomi modunda bu değerin daha da yükselebildiğine vurgu yapılıyor. Bataryasında depolanan enerjinin korunması için 150 km/s’lik maksimum sürat değerine sahip olan modelde hızlı şarj desteği de sunuluyor. Kullanıcılar bu sayede yüzde 80 doluluk derecesini 30 dakikada yakalayabiliyor.

İlginizi Çekebilir  Elektrikli otomobil geleceği için ilk adım; Dacia Spring ile tanışın

Yeni nesil Mokka ailesi PSA grubunun CMP platformu üzerine geliştiriliyor. Bu sayede bir önceki nesline göre 120 kilograma kadar daha hafif bir araç asfalta inecek. Hafifle birlikte sürüş deneyiminde çok da çevik ve ekonomik model bizleri bekliyor. Yeni neslin ebatlarında ise bir gerileme söz konusu. Toplam uzunluğu 125 milimetre daha kısa tasarlanan aracın dingil mesafesi ise 2 milimetre daha uzun. Genel uzunlukta geriye gidilmesine rağmen akstaki artış arka yolcuların en az birinci nesil Mokka’da olduğu kadar yere sahip olmasına olanak tanıyor. Yeni modelde 350 litredelik bagaj hacmi sunan marka bu konuda da 6 litrelik bir gerileme ile bizleri karşılıyor.

İlginizi Çekebilir  Opel Zafira e-Life; ailenin farklı ihtiyaçlara destek veren yeni elektriklisi

Kokpit bölümü de Opel’e artık nihayet daha modern bir çizgi getiriyor. İki geniş ekranlı paneli birleştiren “Pure Panel” sistemi, 12 inçlik sürücü ve 10 inçlik multimedya ekrandan oluşuyor. Yapı içerisinde, uyumlu akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliği de mevcut. Mokka-e teslimatları 2021 başlarında başlayacak.