Geçtiğimiz dönemlerde karşımıza çıkan BMW bisiklet ortaklıkları bu yıl rotasını İtalya’ya çevirdi ve 3T üzerinden ortaya keyifli bir model çıkarıldı.

Bisiklet dünyasına çok uzak olmayan otomobil üreticilerinden birisi olan BMW, geçtiğimiz yıllarda farklı markalarla gerçekleştirdiği ortaklıklarla karşımıza çıktı. Geleneksel modellerin yanında elektrikli modelleri de kapsayan bu çeşitliliğe 2020 itibarıyla Gravel da ekleniyor. Son yıllarda Cyclocross modellerde olduğu gibi popülerlikleri artan Gravel’ın BMW rozetiyle hayata geçirilme sürecinin karşı tarafında ise 3T var. Bisiklet dünyasının üst seviye isimlerinden olan İtalya merkezli şirket, projeni Exploro modelinin üzerine geliştiriyor.

1/5

 

İlginizi Çekebilir  İlhamını BMW R 80 GS ve Dakar Rallisi'nden alan uzun yol bisikleti

3T BMW bisiklet projesi hakkında öne çıkan detaylar

3T ürün gamının zirvesinde yer alan komponentlerin harmanlanmasıyla bir araya getirilen model ailesi iki farklı renk üzerinden tercih edilebilecek. Karbon aero kadro ile karşımıza çıkan modelin parça listesi de kendisine yakışacak dinamiklerde. Baktığımızda, Brooks sele, Shimano’nun Gravel sınıfına özel sunduğu GRX vites grubu (1X11), Fulcrum jant seti, Schwalbe One Speed lastik seti ve disk frenlerin paket içerisinde standartlar olduğunu görüyoruz. Kadro dışında sele borusu, gidon ve gidon boğazı gibi parçaların da karbon alaşım olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Avrupa pazarında 5.499 euroluk etiket fiyatıyla sunulacak olan bisikletler, BMW ve 3T mağazalarında meraklılarıyla buluşacak.

Video