Almanya merkezli bir oluşum tarafından geliştirilen Urwahn Platzhirsch, ilk gördüğünüz andan itibaren rüyalarınıza girme potansiyeline sahip.

Elektrikli bisiklet dünyasının özellikle yeni girişimler üzerinden adeta bir endüstriye dönüşüne şahit olduğumuz bir süreç içerisindeyiz. Küresel bazda da kullanıcılar için git gide daha cazip hale gelen piyasada fark yaratma noktasında ise yine tasarım kriteri ön plana çıkıyor. Almanya merkezli bir ekip tarafından hayata geçirilen Urwahn Platzhirsch, minimal dilin muhteşem bir örneği olarak tüm zamanların en akılda kalıcılarından olmaya aday. Bisikletin tasarımını bu kadar öne çıkartmamız teknik özellik konusunda sizi şüpheye düşürmesin. Standart versiyonunda 80 kilometreye kadar menzil ile kullanıcılarına destek verebilen elektrik ünitesinin diğer parçaları da deneyim noktasında bir o kadar başarılı.

1/4

Urwahn Platzhirsch’in elektrikli bisiklet özellikleri

Red Dot 2019 ve Green Product Award 2020 gibi birbirinden prestijli ödüllere layık görülen Platzhirsch, üretim sürecinin büyük bölümünüde üç boyutlu yazıcıların kullanıldığı bir model olarak da fark yaratıyor. Kadro içerisinden geçen kablo ve sele borusuna entegre LED stop gibi noktalar da, bisikletin genel tasarımına destek veren önemli parçalar arasında. Gelelim modelin elektrik niteliklerini içeren rakamsal verilerine.

1/3

Arka tekerleğe entegre HUB motor mimarisine sahip olan bisikletin 250W güç ve 40 Nm torkla yola çıktığını görüyoruz. Batarya kısmında 250 Wh‘lık bir paketin konumlandırıldığı sistem tüm parçaların bir araya gelmesiyle ise 25 km/s sürate kadar sürücüsüne destek verebiliyor. Urwahn, menzil konusunda daha yüksek bir arayış içerisinde olanları da unutmamış. Opsiyonel olarak sunulan ve matara kafeslerinin yerine entegre edilen ikinci batarya da 60 kilometreye kadar ek destek sağlıyor. Bu senaryonda bisikletin 140 kilometreye kadar menzil kat edebildiğini söylemek mümkün. Shimano hidrolik disk frenler, karbon kayış sistemi ve çelik kadro bileşenleriyle son kullanıcıya ulaşan model 4.000 dolarlık etiket fiyatına sahip. Modelin merak ettiğimiz diğer detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Video