Açık hava sporları severler ya da denemek isteyenler için geliştirilen, yapay zeka donanımlı doğa ekipmanı; adeta dijital bir isviçre çakısını andırıyor.

Doğa; şu anda hepimizin kaçırdığı ve gelecekte yeni normalimize adım attığımızda korumamız gereken müthiş bir hazine. Maceralar her zaman dışarıda gerçekleşiyor ve bu tasarım, doğanın keyfini çıkarmanız, çevreyle büyümeniz ve yeni bir perspektif kazanmanız için size özel olarak tasarlanmış bir açık hava aracı olarak karşımıza çıkıyor. Başlangıçta doğa sporu meraklıları için tasarlanmış olsa da, aslında yeni başlayanlar tarafından da kullanılabilecek ve doğaya aşık olmalarına yardımcı olabilecek bir ürün. Öyle çok işlevli ki adeta dijital bir isviçre çakısı. Şimdi gelin bu ekipmanı biraz daha yakından inceleyelim.

1/17

 

Teknolojik İsviçre Çakısı Hakkında Öne Çıkan Detaylar

AIR , problem çözme aygıtıyla donatılmış bir cihaz ve onla olduğunuzda size, yürüyüşünüzü veya kamp gezinizi huzur içinde yapmanızı sağlayan çeşitli araçlar sunuyor. Bir ormanda yürüyüşe çıktığınız ve işler planladığınız gibi gitmediğinde; size bir harita, pusula ve telefonunuzla hayatta kalmaya karşı güven veren çözümler üretiyor. Muhtemelen tek haneli olacak pil düzeylerinizde bile. AIR, günlerce çalışır durumda kalabiliyor. Aynı anda bir GPS, powerbank, takip sistemi, su / kar / tuzlu su arıtma cihazı ve acil durumlarda çözümler sunan bir cihaz olarak karşımıza çıktığını görüyoruz.

Hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı oluşu ve hava/rüzgar gibi yenilenebilir enerjilerle besleniyor olması radarımıza takılan güzel özelliklerinden. Ayrıca AIR’ın, çok yönlü bir hayatta kalma aygıtında olması gereken tüm unsurları dikkate alarak ve sürdürülebilir malzemeler kullanılarak yaratıldığını görüyoruz. Kullanıcıyı yeni deneyimler ve kendini gerçekleştirme ile güçlendirmeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir  2019'un en iyi su ve doğa fotoğrafları

AIR, kamp sırasında veya açık havada gün boyunca karşılaştığınız sorunları rahatlıkla çözümlüyor. Güvenilir ve dayanıklı bir donanıma sahip, ayrıca güç seviyesi azalmak yerine kendini yeniliyor ve grubunuzla kesintisiz bağlantıda kalmanıza imkan tanıyor. Belki de en önemlisi, her durumda su ihtiyacınızı karşılayabilen özelliklere sahip olması. Tek bir taşınabilir cihazda arayabileceğiniz birçok özelliği bir arada barındırabilmesi, ihtiyaçlarınız için çok yönlü ve esnek bir yapıya sahip olduğunun da göstergesi.

3000 PSI basınçlı hava modülü sayesinde, hem elektriksel hem de mekanik potansiyel ile cihazlara güç sağlayabiliyor. Soğuk/sıcak hava koşullarından etkilenmediği ve tümü geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmış olduğu için, pille çalışan diğer cihazlara göre çok daha güvenilir ve sürdürülebilir bir tasarım olduğunu söylemek mümkün.

Hava ile çalıştığından, pilli ürünlerin dezavantajını ortadan kaldırdığını görüyoruz. Güç kaynağını istediğiniz zaman herhangi bir yerde şarj etmek için, beraberindeki pompayı uzun yolculuklarda kullanabiliyorsunuz. 60 saniye hava pompalandığında size, 5 gün su arıtma, 3 gün navigasyon, 24 saat iletişim veya tam bir far şarjı sağlıyor.

İlginizi Çekebilir  Doğanın içinde; geri dönüştürülmüş ahşaptan üretilen maceracı barınağı

İzinizi kaybetme konusunda asla endişelenmenize gerek yok, AIR çevrimdışı navigasyonu da dikkate alıyor ve kullanıcı dostu basit bir arayüze sahip. Çünkü kaybolduğunuzda ihtiyacınız olan son şey, bir cihazı nasıl kullanabileceğinizi anlamaya çalışmak olmalı, bu yüzden de paniğinizi azaltarak size yardımcı olabilen bir yapıya sahip.

Beklenmedik koşullar altında, yemeksiz yola devam etmemiz biyolojik olarak mümkün ama temiz su, insan vücudu için oldukça önemli bir unsur. AIR, suyu her yerde temizlemenizi ve cihazda 12 oz’a kadar depolamanızı ve bir seferde 16 oz’luk şişeyi doldurmanızı sağlıyor. Kar ve tuzlu suyu da arıtabiliyor.

Bir anten ve ultra düşük güç alıcı-vericisinde gezinize yardımcı olacak bir süper kapasitör ve GPS yongası ile güçlendirildi. Böylelikle acil durumlarda, işaret özelliği ile yardım çağrısı göndermenize imkan tanıyor. GPS öncelikle koordinatlarınıza sahip olacak bir hücresel radyo ile % 99 biyolojik olarak parçalanabilen bir balon başlatıyor ve çağrınızı alanlar doğru konumunuza anında ulaşabiliyor.