Markasının 3D baskı makinesinde ışık ve oksijen ile yapılan ilk spor ayakkabı modeli olan Adidas 4D Run 1.0, meraklılarının dikkatini çekecek.

Son yıllarda geri dönüşüm malzemelerden ayakkabı üretimi konusunda adını sıkça duyduğumuz Adidas, üretim sürecinde son teknoloji ekipmanlardan faydalanmayı ihmal etmiyor. Moda dünyasının dışında bir çok farklı endüstrisinin yavaş yavaş olmazsa olmazı haline gelen üç boyutlu yazıcılar, yeni serinin de merkezinde. Markanın Kalifornia merkezli Carbon firması ile ortaklaşa ürettiği 4D modeli, 3D baskı makinesinde ışık ve oksijen ile yapılan ilk spor ayakkabısı olma özelliğini taşıyor. Adidas’a göre bu teknoloji kişiye özel performans ürünlerinin tasarlanma ve üretim aşamalarının hızlanmasında kilit rol oynuyor.

1/5
İlginizi Çekebilir  Reebok tarafından üretilen sürdürülebilir vegan ayakkabı

Adidas 4D Run 1.0 taban teknolojisiyle fark yaratma iddiasında

4 Mayıs haftasını 4D Week ilan eden Adidas bu süreçle birlikte yeni 4D Run 1.0 modelini meraklılarının karşısına çıkartıyor. Son teknoloji merkezinde geliştirilen bu model, 17 yıllık sporcu verilerine dayanan dijital olarak basılmış orta tabanıyla farklı bir deneyim sunma iddasında. Taban ihtiyaç duyulan yere tam olarak ayarlanmış destek ve yastıklama sağlarken, farklı alanlarında farklı çalışma dinamikleriyle herhangi bir yapıştırıcı madde içermeyen tek bir ünite oluşturmasına izin veriyor. Nefes alabilen ve esnek Primeknit üst kısmıyla özellikle cross antrenmanları sırasında en yüksek performans sağlayan 4D, teknolojisiyle koşunun geleceğine de işaret ediyor. Seri Türkiye’de 1.649 TL’lik etiket fiyatıyla satışa sunuluyor.