İlginç mobilya tasarımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Gelenekselin dışında görüntüsüyle rahatlığı ve malzemesiyle merak uyandıran tabure sizlerle.

İlk bakışta bir çırpma teli ya da karışmış spagettiyi andıran bu tasarım, aslında bir tabure ve ev dekorasyonunda gelenekselin dışına çıkmak isteyenlerin oldukça ilgisini çekeceğe benziyor. Ürün görsel olarak merak uyandıran ve sürdürülebilir tasarımı nedeniyle radarımıza takıldı. Bizler de sizin için araştırdık.

1/4

Sıra Dışı Tasarıma Sahip Tabure ile İlgili Ayrıntılar

Rattan malzemesi, genellikle sepetlerin veya mobilyaların, özellikle sandalyelerin yapımında kullanılan çevre dostu doğal bir malzeme. Bir yandan sürdürülebilir ve dayanıklı oluşu, diğer yandan sadece 5-7 yıl içinde yenilenen olağanüstü bir ağaç haline gelebilmesi, çevre dostu tasarımcıların malzeme listesinde onu üst sıralara taşıyacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir  düşük karbon salınımlı ve sürdürülebilir tasarım; Membrane sandalye

Genellikle tasarımcılar, mobilya üretmek için rattan malzemesini seviyorlar. Çünkü düşük teknoloji kullanılarak üretimi mümkün ve üretim sürecinde genellikle el işçiliğinden yararlanılıyor. Ya da çevreye zarar vermeyen tesisler kullanılarak da üretilebiliyor. Rattan malzemesini kullanarak, aklınıza gelen tasarımların kalıplarının çıkarılması oldukça kolay. Ayrıca boyandığında boyaları kabul eden birçok farklı stilde çalışmaya imkan veren bir yapıya sahip. Dahası, iç dolgusu ayrılarak hasır haline bile getirilebiliyor.

Bu ilginç tabure tasarımı; rattanın mobilya tasarımında bir malzeme olarak işlenebilirliğini araştırıyor. Onu genellikle damalı dokuma bir formda görmeye alışkınız. Ancak bu tasarımın spagetti benzeri oturma yeri, sınırları aşmak için genellikle gözden kaçan malzemeleri geleneksel olarak nasıl kullanabileceğimizin bir kanıtı haline geliyor. Dünya sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerledikçe, tasarımın da o yöne evrildiğini görüyoruz. Bizleri daha bir çok şaşırtıcı ürün bekliyor gibi görünüyor.