Karantina sonrası faaliyetlerine yeniden başlayacak olan iş yerlerinden yeni düzenlemeler gelmeye devam ediyor. İşte sera fikriyle Amsterdam’daki restoran.

Karantina günlerinde, en çok özlediğimiz şeylerin başında şüphesiz sosyalleşmek geliyor. Karşılıklı içilen bir kahveyi, arkadaşlarla kutlanan bir doğum günü partisini ya da ailecek oturulan sofralarımızı hepimiz çok özledik ve anlamını çok daha iyi anladık. Son günlerde dünyaca konuşulmaya başlanan normalleşme süreçleriyle ilgili olarak, yeme-içme merkezlerinde de yeni normale dönebilmek için uyulması gereken kurallar konuşulmaya başlandı. Avrupa ülkelerinde de Covid 19 karantinasından çıkarken, restoranlar insanların tekrar güvenle yemek yiyebilmeleri için yeni yollar denemeye başladı. Amsterdam’da ‘Mediamatic’ adlı bir restoran, sosyal mesafe kurallarının uygulanmasını sağlayan yenilikçi ve sevimli bir çözüm buldu. İşletme, iki kişilik bir akşam yemeği için Oosterdok Nehri boyunca küçük seralar kurdu. Gelin biraz daha yakından inceleyelim.

1/8

Mediamatic Restoran Nasıl Hizmet Verecek?

Hollanda’daki işletmelerin 1 Haziran’da yeniden açılabileceği öngörülüyor. Bu yüzden Mediamatic ekibi şu anda fikri test ediyor. Bu fikrin tasarlanması aşamasında, hem müşteriler hem de orada çalışanlar göz önünde bulunduruldu. Örneğin; personel her zaman kişisel koruma ekipmanı giyecek, yiyecekler ahşap plakalarda servis edilecek ve 1,5 metrelik mesafeyi koruyacaklar. Haziran ayında açılması beklenen restoranın, mayıs ayının son haftasında rezervasyon yapmaya başlaması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir  Amsterdam'daki restorandan sosyal mesafeyi koruyan sera fikri

Mediamatic Şefi Giulia Soldati, BBC News’e verdiği demeçte “İnsanların birlikte yemek yemelerini ve yemek yerken kendilerini yeniden güvende hissetmelerini istiyoruz” diyor. Bizim de dileğimiz bu yönde, umuyoruz özlemini duyduğumuz sosyal hayatlarımıza en yakın zamanda güvenle dönebiliriz.