Koronavirüs ile yoğun bir savaş veren Fransa’da karantina sürecinde olan bir bisikletçi, boş zamanını bahçesinde tura çıkarak ve kamp yaparak değerlendirmeyi tercih etmiş.

Koronavirüs salgınının küresel çaptaki etkileri maalesef hızla devam ediyor. Türkiye’de de vaka ve can kaybı sayısının kademeli olarak artması var olan tedbirlerin eleştirilmesine de zemin hazırlamış durumda. İtalya, Fransa ve İspanya gibi Avrupa ülkelerindeki artış eğrisi ise genel karantina ve sokağa çıkma yasağı uygulamalarını da beraberinde getirdi. Bir tarafta sağlık açısından mücadele devam ederken bir taraftan da evlerinde kalmak zorunda olanlar için de ayrı bir psikolojik süreçten bahsetmek mümkün. Hal böyle olunca bazılarımız zaman sıkıntısı sebebiyle yarım bıraktıkları işlerine, kitaplarına ve hobilerine yönelirken bazılarımız da daha önce deneyimlemediği maceralara gözünü dikiyor. Tıpkı Jeremy Janin‘de olduğu gibi.

1/6

Koronavirüs günlerinde “unutulmaz” bir bisiklet ve kamp “macerası”

Profesyonel olarak video çekimleri yapan ve sıkı biri bisiklet tutkunu olan Janin, Koronavirüs sürecini Fransa’daki evinde geçirmeye çalışanlar arasında. Bu süreci “unutulmaz” bir deneyimle süslemeye karar veren Janin, tüm kamp malzemelerini ve bisikletini hazırlayarak bir Bikepacking yolcuğuna koyulmaya karar vermiş. Tüm bu süreci de kayıt altına alan bisikletçi hazırlıklarının ardından kendi sözleriyle bisiklet üzerinde “hayatının en iyi bisiklet seyahati” deneyimini yaşamış. Bahçesinde yer yer “yolunu da kaybeden” Janin’in imdadına da telefonunun yetiştiğini görüyoruz.

İlginizi Çekebilir  Koronavirüs günlerinde ilginç çözüm; kendi gidonunu temizleyen elektrikli bisiklet

Tüm bunlar içerisinde bulunduğumuz günlerde bizleri biraz da olsa tebessüm ettiren bu keyifli projenin videosunu aşağıdan izlemeyi unutmayın. 6 haftaya varan sokağa çıkma yasağı sürecinde olan Fransa’da 52.128 kişi enfekte olmuş durumda. Açıklana son rakamlara göre ise can kaybı sayısı 3.523 olan ülkede yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısın ise 5.565 olarak kayıtlardaki yerini koruyor.

Video