Son dönemlerin en ilgi çekici elektrikli motosiklet modeli olan Cake Öse, kısa süre önce açıklanan Red Dot 2020 tasarım ödüllerinde ipi göğüsledi.

Bisiklet örneklerinde olduğu gibi elektrikli motosiklet modellerinde de tasarım çeşitliliği bazında adeta karışık pizza oranında bir zenginlik söz konusu. Retro ve modern başta olmak üzere pek çok farklı karakteristik detayı beraberinde getiren modellere olan ilgi de git gide artıyor. Kasım 2019’da tanıtımı gerçekleştirilen Cake Ösa ise daha önce eşi benzeri görülmemiş çizgileriyle geçtiğimiz yıla son günlerinde damga vurmayı başarmıştı. Norveç merkezli bir ekip tarafından hayata geçirilen model, kısa süre önce açıklanan Red Dot 2020 tasarım ödüllerinden birisine layık görüldü. Geçtiğimiz süreçte de bu sınıfta benzer ödülleri evine götüren motosikletin kitlesi de artmaya devam ediyor.

1/7
İlginizi Çekebilir  Elektrikli motosiklet rekabetine karakteristik yeni üye; Cleveland Cyclewerks Falcon

Cake Ösa elektrikli motosiklet hakkında bilmeniz gerekenler

Altyapı desteği gereği hafif arazi sürüşlerine de destek verebilen Ösa iki farklı versiyon üzerinden satın alınabiliyor. Performans dinamikleri üzerinden ayrılan bu versiyonlardan giriş seviyesindekine Lite adı verilmiş. Lite versiyon için açıklanan verilere baktığımızda 45 km/s‘lik maksimum sürat ve 13,5 beygirlik bir güç öne çıkıyor. Üst pakette de benzer performansı sunan modelin buradaki temel farkı ise menzil değeri ve maksimum sürat noktasında. Giriş seviyesinde 6.000, bir üst paketinde ise 8.000 dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulan Ösa’nın ilk teslimatları da kısa süre önce başladı. Merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.