Tasarım çizgileriyle büyük ilgi çekecek olan Triton DeepView 24, turistik denizaltı modelleri arasında yılın modeli olmaya aday.

Deniz ve okyanuslar son yıllarda daha çok kurtartılmaya muhtaç yönleriyle gündeme geliyor. Plastik kirliliği, kaçak avlanma ve iklim değişikliği gibi birçok negatif sürecin etkilerinin azaltılması konusunda küresel bazda çalışmalar söz konusu. Deniz yaşamının güzelliklerini görme konusunda bizlere en büyük hediyelerden birisi olan denizaltıların turistik versiyonları da daha çekici hale gelmeye devam ediyor. Bu alanda dünyanın en büyük üreticilerinden birisi olan Triton, 2020 yılıyla birlikte ürün gamına DeepView 24 adını verdiği fütüristik bir modelle zenginleştiriyor.

1/5

Triton DeepView 24 turistik denizaltı özellikleri

Görünümüyle inanılmaz ilgi çeken denizaltının tek sefere 24 yolcuya kadar destek verebilecek şekilde tasarlandığını görüyoruz. Pilot ve co-pilot ile birlikte toplamda 26 kişinin yolculuk yapabildiği açıklanan DeepView 24’ün uzunluğuysa yaklaşık 16 metre olarak açıklandı. 360 derece cam (140 mm kalınlığında) olarak tasarlanan yapısıyla panoramik bir görüntü vadeden modelde klima dahi düşünülmüş. Önümüzdeki süreçte tek seferde 66 yolcu desteğine kadar çıkabilen bir versiyona da ev sahipliği yapacak Trion, o modeli 100 metre uzunluğunda tasarlayacak.

İlginizi Çekebilir  Kompakt yapısıyla dikkat çeken su altı drone modeli Geneinno S2

Denizaltının güç ünitesiyse tamamen elektrik merkezli. İki adet 27 beygir güç üreten ana itici ve dört adet 17 beygirlik destek iticisi bulunan modelin batarya kısmında ise 240 kWh kapasiteli bir üniteden faydalanıldığını görüyoruz. Tüm bu bileşenlerle suda 5,5 mile kadar hızlanabilen DeepView 24, 14 saate kadar aktif işleyiş sağlayabilmesiyle de dikkat çekiyor. Modelde son olarak 20.000 lümen LED ışıklandırma grubu bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.