Halihazırda bir Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkan Iwind, kısa sürede elde ettiği destekle adım adım seri üretime gidiyor.

Koronavirüs süreciyle birlikte tüm dünya genelinde kentsel ulaşımın merkezi haline gelen bisiklet için dev yatırım birbirini izliyor. Satışların da paralel eğride arttığı böylesine bir ortamda, üreticilerin ilgi çekici ürünler ortaya koyması da aslında beklenen bir seçenek. Otomobillerle aynı rotaları paylaşan bisiklet kullanıcıların temiz hava solumasına yardımcı olan Iwind ise son dönemlerde gördüğümüz en ilgi çekici ürünler arasında muhtemelen zirveye oynayacak. Günümüz sürüşlerinde virüslerden korunma amacıyla maske takan bisikletçiler, bu tasarımla birlikte yine aynı tasarım üzerinden temiz zehirli gaz solumaktan kaçınabilecek.

1/2

Iwind bisiklet dışında diğer alternatif ulaşım araçları için de uygun

Iwind’in çalışma prensibi ve montajı aslında oldukça basit. Bisikletin yanıda elektrikli scooter gibi alternatif araçlarda da kullanılabilen ürün kasklara monte ediliyor. Kaskın arkasına manyetik olarak monte edilebilen bir yapıyı beraberinde getiren modelde değiştirilebilir filtre ile birlikte bir fan ve şarj edilebilir bir lityum pili barındıran bölüm bulunuyor. Iwind’in içerisinde konumlandırılan sistem dışarıdan elde edilen havada var olan zehirli partikülleri 0,4 mikrona kadar filtreleyebilecek yetene sahip. Aynı zamanda filtre üzerindeki antimikrobik kaplama yoluyla da bakteriler etkisiz hale getiriliyor.

İlginizi Çekebilir  Bozuk yol sürüşlerinde konfor vadediyor; "titreşim emen" gidon boğazı

Tüm bu işlemlerin ardından arıtılan hava, üniteden hortum yoluyla doğrudan kullanıcının burnunun ve ağzının önünde oturan fincan benzeri bir yüzeye gönderiliyor. Gelişme ekibi soğuk havalardaki sürüşler için de gönlümüzü kazanan bir özellik eklemiş. Filtrasyon modülü üzerinde soğuk günlerde havayı ısıtmak için kullanılabilecek bir ısıtıcı fonksiyonu da karşımıza çıkıyor. Iwind gece sürüşleri için de güvenlik sağlayan 150 lümenlik bir kuyruk lambasına sahip. 3 saatlik USB şarjı üzerinden 9 saate kadar kullanım sağlayabildiği görülen Iwind’in ısıtma fonksiyonuyla birlikte bu değer 6-6,5 saate kadar gerileyebiliyor. Ürün şu anda bir Kickstarter kampanyası olarak satışa suluyor. Seri üretime ulaşana kadar atış fiyatından yüzde 33 indirimli şekilde fiyatlandırılan Iwind, 66 dolarlık etikete sahip. Ürünle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.