Elektrikli bisiklet pazarındaki tedarikçi rolüyle pek çok markaya çözümler sunan Bosch, bu kez başlı başına bir model projesiyle karşımıza çıkıyor.

Elektrikli bisiklet pazarının önemli tedarikçilerinden birisi olan Bosch, sektöre getirdiği yenilikler ve gelişmelerle ön plana çıkmaya devam ediyor. Elektrik motorlarındaki veririmlik ve kompaktlık dinamiklerini ileriye taşımaya devam eden Almanya merkezli üretici bu kez tam anlamıyla bir bisiklet projesiyle karşımıza çıkıyor. Ekibin elektrikli bisikletteki tasarım dinamiklerinin vizyonunu ortaya koymayı amaçlayarak hayata geçirdiği konsept proje, genel yapısıyla ilgi çekmeyi başarıyor. Kullanım olarak çok yönlülük üzerine parçaların bir araya getirildiği modelde dijital fonksiyonlu ekranlar da gelecekteki yerini alacağını hissettiriyor.

1/3

Projenin elektrikli bisiklet dinamiklerine önümüzdeki süreçte etki etmesi bekleniyor

Kadro ve diğer temel komponentlerinde karbon fiber alaşım malzemenin yoğunlukla kullanıldığı modelde süspansiyon sistemleri de kolaylıkla ilk bakışta kendisini gösteriyor. Bisikletin teknik nitelik bazında çok fazla rakamsal verileriyse paylaşılmış değil. Bu noktada bildiğimiz tek şey 625 birim kapasiteli bataryanın sökülebilir yapıda olduğu. Performance Line CX elektrik motoru da yine bu genel işleyişteki temel parçalar arasında. Bosch mühendisleri bisikletin fren sisteminde hidrolik mimariden faydalanıyor. Projenin seri üretime taşınması konusunda henüz net bir detay verilmese de, bisikletin üzerinde konumlandırılan dinamiklerin önümüzdeki süreçte bir şekilde yeni ürünlere yansıyacağına hiç şüphe yok.