Ünlü İtalyan giyim markası Bottega Veneta, sürdürülebilir üretim hamlesiyle tasarladığı toprakta çözünebilen botu piyasa sürüyor.

Bottega Veneta, biyolojik olarak doğada parçalanabilen, şeker kamışı ve kahveden ürettiği botlarla ön plana çıktı. Görünüm olarak lastik çizme ve takunya karışımını andıran spor botlar geçtiğimiz aylarda Milano Moda Haftası Sonbahar/Kış 2020 defilesinde moda severlerin beğenisine sunuldu. Sentetik, kauçuk gibi kimyasallar yerine tamamen doğal moleküllerden ortaya koyduğu bu çevreci ürünüyle adının sürdürülebilir giyim markaları ile anılmasını isteyen Bottega Veneta, bu güncel tasarımıyla hem kadın hem de erkek müşterilerine hitap ediyor. Marka, ürünün toprak ile temasında mikroorganizmaların yanı sıra belli oranda nem seviyesi ve ışık ile yaklaşık 1 yıl içerisinde biyolojik olarak bozulabileceğinin altını çiziyor.

1/3
İlginizi Çekebilir  Okyanusun plastik atıklarından üretilen ayakkabı; GreenPlax

Bottega Veneta ile Sürdürülebilirlik Hakkında

Gucci, YSL, Balenciaga, Alexander McQueen ve Brioni gibi lüks markaların içerisinde olduğu Kering Grup bünyesinde yer alan Bottega Veneta, geçmiş yıllarda LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) sertifikasını almıştı. Geri dönüşüm ve çevreci kimlik bünyesindeki tüm markalara aşılayan Kering Grup Başkan ve CEO’su François-Henri Pinault’nun üç aşamada bir sürdürülebilirlik stratejisi bulunuyor. Gezegene, iklim değişikliğine, doğal kaynaklara olumlu etkisi olması bakımından ÖZEN; grup çalışanları, tedarikçileri ve müşterilerinin iyiliği için İŞ BİRLİĞİ; zengin mirası korumak ve gelecek nesillere ilham vermesi amacıyla YARATICI FİKİRLER üretmek. Çeşitli renkler ve farklı boylarda tasarlanan botlar gelecek sezon perakende mağazalarında ve çeşitli e-ticaret portallarında satışa sunulacak.