Oldukça geniş yelpaze ve özellik dinamiklerini bir araya getiren Pathlite:ON serisi, Canyon elektrikli bisiklet ailesinin gözdelerinden olmaya aday.

Bisiklet dünyasının üst seviye üreticilerinden birisi olan Canyon, rakiplerinde gördüğümüz elektrik gücü çeşitliliğine karşılık verme konusunda elini hızlı tutuyor. Geçtiğimiz yıllar yenilenen bu sürüş deneyimi için altyapı oluşturmaya başlayan Almanya merkezli üretici, 2020 model yılıyla birlikte kullanıcıların karşısına yeni bir seriyle çıkıyor. Pathlite:ON adıyla kataloglardaki yerini alacak model yelpazesinde oldukça geniş donanım opsiyonu oluşu ilk anda dikkatimizi çeken noktalar arasında. Bu sayede farklı bütçedeki kullanıcılara erişebilecek olan elektrikli bisiklet serisi Pathlite:ON 5.0. ile başlayıp 9.0.‘a kadar değişiklik gösteriyor.

1/3

Canyon elektrikli bisiklet serisi Pathlite:ON için öne çıkan detaylar

Pathlite:ON ailesinin kullanıcılara beş farklı boy seçeneğiyle sunulduğunu görüyoruz. XS’den başlayıp XL’ye kadar uzanan bu kadro çeşitlilik hamlesi de bizce çok doğru atılmış bir adım. Ailenin elektrik noktasındaki merkezini Bosch Performance Line CX motoru oluşturuyor. Canyon’un bir elektrikli bisiklet için en verimli sistemlerden birisi olarak nitelendirdiği bu motor, kullanısına 75 Nm‘ye tork desteği sağlıyor. Burada en takdir edilesi parça ise, ünitenin sadece 2,9 kilogram ağırlığında olması.

1/3

Motorun yoldaki arkadaşı ise şüphesiz batarya olacak. Toplam ağırlığı 2,6 kilogram olan 500Wh‘lık bir paketin tercih edildiği kombinasyonda, iki ünitenin toplamda 5,5 kilogram ağırlığında olduğunu görüyoruz. Üst paketlerde kadronun altına eklenen ikinci bir batarya desteğini de sunan Canyon, bu sayede kullanıcılara 150 kilometreye kadar elektrik motoru desteği sunulabileceğini söylüyor. Bu rakamların 100 kilogram ağırlığında bir sürücü ve 22 km/s hız ortalamasında elde edildiği özellikle vurgulanıyor. Şarj işlemi için bisikletten ayrılabilen batarya, istenilirse kadroya entegre şekilde de şarj edilebiliyor. Serinin giriş seviyesinde 21,5 kilogram ağırlığında olduğunu ve üst paketlerde bunun 27,5 kilograma kadar esnediğini de belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi Çekebilir  Entegre batarya sistemine sahip dünyanın en hafif elektrikli bisikleti; Pressed E-Bike

Başlangıç seviyesinde yaklaşık 2.700 euro fiyattan satışa sunulan Pathlite:ON 5.0. modelinde standart olarak Shimano Deore XT M8000, Shimano hidrolik disk fren ve Suntour XCR34 maşa kombinasyonu karşımıza çıkıyor. Bir üst pakette yer alan 6.0 modeli 2.972 eurodan, 7.0 modeliyse 3.200 eurodan satışa sunuluyor. 7.0 modeliyle birlikte işin içerisine çamurluk, ışıklandırma ve yük taşıma demirlerinin de giriyor. Ailenin en üst noktasına yer alan ve çift batarya paketiyle gelen Pathlite:ON 9.0 ise 5.315 eurodan alıcı buluyor.