Motosiklet ve otomobil dünyasını bir araya getirecek olan Polestar-Cake ortaklığı sayesinde Avrupa’da ilgi çekici bir süreç başlayabilir.

Elektrik gücünün son birkaç yılda inanılmaz bir şekilde ivmelenmesiyle birlikte üreticiler arasındaki ortaklıklara da artık aşina olduk. Bu ortaklıklar kimi zaman hayata geçirilecek modellerin altyapıları için kimi zamansa batarya ve motor teknolojilerini merkeze alarak karşımıza çıktı. İki İsveç merkezli ismi bir araya getiren Polestar ve Cake ortaklığı ise elektrikli otomobil ve elektrikli motosiklet gibi farklı alanda seyreden iki ismi bir araya getiren ilk örneklerden birisi olarak kayıtlara geçecek. Kısa süre önce resmi kaynaklardan duyurulan anlaşma, çevreci ulaşım geleceği için önemli potansiyeli de beraberinde getiriyor.

Polestar ve Cake ortaklığı motosiklet ve otomobil kitlesini bir araya getirecek

Dilerseniz ortaklığın detaylarından önce her iki markanın son dönemlerdeki gelişme ve çalışmalarından bahsedelim. Otomobil meraklılarına çok uzak olmayan Polestar markası aslında Volvo’nun elektrik geleceğinden sorumlu yan markası olarak da nitelendirilebilir. Uzun yıllardır standart modelleri performans dokunuşlarıyla yükselten bu departman, geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde atılan yeniden planlama adımıyla başlı başına bir marka haline getirilerek yola devam ettiriliyor.

Volvo gibi İsveç merkezli olan Cake ise elektrikli motosiklet dünyasının radikal tasarım diliyle ayrılan isimleri arasında. Kısa süre önce Öse modeliyle tasarım ödülü kazanan marka önümüzdeki süreçte adından çok daha fazla söz ettirecek gibi görünüyor. Bunun önemli adımlarından birisi de şu anda gündemimizde olan ortaklık olabilir.

İlginizi Çekebilir  Polestar Precept; markasının sürdürülebilirlik ve çevreci vizyonuyla tanışın

Yapılan anlaşmaya baktığımızda barındırdığı en önemli gelişmelerden birisinin Cake’in motosikletlerinin Avrupa’da açılacak Polestar bayilerinde yer verilmesi olduğunu söyleyebiliriz. İki marka, yeni kitlelere ulaşma fırsatı sağlamak amacıyla etkinlikler ve müşteri etkileşim programları üzerinde işbirliği yapacak. İşbirliğinin CAKE’nin elektrikli motosikletlerine elektrikli araç sürücülerini ve Polestar’ın elektrikli araçlarının ise motosiklet kullanıcılarına tanıtmasına yardımcı olacağına inanıyor. Cake şehir içi kullanımın yanında arazi odaklı modelleriyle de karbonsuz ulaşımı doğanın merkezine taşıyor. Sürecin ne denli fayda sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.