Farklı gövde ve batarya tipleriyle kullanıcılara sunulacak yeni Citroen E-Spacetourer, bu sayede tam ihtiyaç odaklı kitle yakalama hedefinde.

Ticari araç sınıfında da artık çok daha sık şekilde karşımıza çıkan elektrik gücü, kullanıcı kitlesini de artırmaya devam ediyor. Şehir içi kullanımlarda gerek çevreci yönleri gerekse ekonomikliğiyle hayat kurtaran bu oyuncuların yetenekleri de paralel eğride her geçen yıl artıyor. Opel ve Peugeot ile birlikte aynı grup içerisinde yer alan Citroen, ailenin iki üyesinin ardından elektrikli ticari seçeneğine 2021 model yılıyla E-Spacetourer’ı da dahil etti. 4,6 metre, 4,95 metre ve 5,30 metre olmak üzere farklı uzunluk tipiyle satışa sunularak farklı ihtiyaçlara hitap edebilen Citroen E-Spacetourer, batarya için de farklı opsiyonlar sunacak.

1/5
İlginizi Çekebilir  Elektrikli otomobiller için önemli iyileştirmeler getirecek batarya teknolojisi

2021 Citroen E-Spacetourer teknik özellikleri

Aralarıdaki fiyat farklılıklarıyla kullanıcılara tam anlamıyla ihtiyaçlarına göre ödeme seçeneği sunacak Citroen, aracın giriş seviyesinde 230 kilometre menzil vadediyor. Bu paketi yetersiz görenler ise 75 kWh’lık batarya paketiyle birlikte ise tek seferde 330 kilometre menzil alabilecek. Uzunluk tiplerine göre de Bdokuz kişiye kadar iç oturma düzeni kullanıcıları bekliyor olacak.

İlginizi Çekebilir  Ticaretin çevreci yüzü; elektrikli Opel Vivaro-e

Citroen E-Spacetourer’da bir adet elektrik motoru kullanılıyor. Tek başına 134 beygir güç 260 Nm tork üretebilen bu motor, araç içerisinde sunulan üç sürüş moduyla farklı karakterlere bürünüyor. Normal, Eko ve Güç olmak üzere değişen bu modlarda motorun ilettiği güç de değişiklik gösteriyor. Örneğin daha uzun bir batarya kullanımı sunan Ekonomi modunda, elektrik motoru 80 beygir güç ve 180 Nm tork güç üretmeye programlı. Aracın her modda maksimum sürat değeri 130 km/s ile sınırlı. E-Spacetourer, 100 kW’a kadar hızlı şarj desteği sunabiliyor. Böyle bir bağlantı noktası ile aracı yüzde 80 seviyesine 30 dakikada getirmek mümkün olacak. Aracın ilk teslimatları 2020’nin sonunda Avrupa’da başlıyor.