Hollanda merkezli Cowboy, girişim niteliğinden iddialı bir markaya elektrikli bisiklet ailesinin üçüncü jenerasyonuyla devam ediyor.

Elektrikli bisiklet pazarında yaşanan son yıllardaki büyüme tıpkı otomobil piyasasında olduğu gibi yeni girişimleri karşımıza çıkarttı. 2016’nın sonlarına doğru adından söz ettirmeyi başaran Belçika merkezli Cowboy, 2020 ile birlikte artık üçüncü jenerasyon modellerini piyasaya sunmaya hazırlanan bir marka haline geldi. Süreç içerisinde çok ciddi bir yatırım desteği alan şirket, modellerinde kullandığı çıkarılabilir batarya sistemi sayesinde büyük ilgi gördü. Cowboy 3 adıyla önümüzdeki aydan itibaren Avrupa pazarı için satışa sunulacak yeni modellerdeki gelişmeler, kullanıcı deneyiminde doğrudan fark yaratacak seviyelerde.

1/4
İlginizi Çekebilir  Bisiklet zinciri yağlamada israfı ortadan kaldıran çevre dostu donanım; Green Disc [Video]

Elektrikli bisiklet Cowboy 3 ne vadediyor?

Bataryasıyla birlikte toplamda 16,9 kilogram gibi hiç fena sayılmayacak bir ağırlığa sahip olan Cowbow 3, kullanıcılara tek seferde 70 kilometre destek verebilecek bir bisiklet olarak karşımıza çıkıyor. Arka tekerleğine entegre 250W’lık elektrik motoruyla gelen modelde kullanıcılara 30 Nm tork desteği de sunuluyor. Kullanıcılar bu desteği 25 km/s hıza kadar sürekli alabilecek. Bisikletin vites kısmında ise geleneksel zincirin yerini karbon kayış alıyor. Markanın iddiasına göre bisikletin altyapı elemanları 30.000 kilometreye kadar bakım gerektirmeyen kusursuz bir sürüş vaat etmek için tasarlandı.

İlginizi Çekebilir  394 kilometre menzil; Delfast Prime elektrikli bisiklet ikinci nesliyle karşımızda

Önceki nesiller gibi Cowboy 3 de Bluetooth üzerinden bir akıllı telefona kablosuz olarak bağlanabilen bir yapıya sahip. Geliştirilen özel uygulamada; hırsızlık uyarısı, çarpışma tespiti, hava kalitesi haritalaması, otomatik kilit açma, “Bisikletimi Bul” ve navigasyon gibi özelliklere erişim sağlanıyor. Avrupa’da 2.290 euroluk fiyatla satışa sunulacak olan modele 89 euroluk ek ödeme ile çamurluk da dahil ettirmek mümkün olacak.

İlgili videomuz

Koronavirüs ile gelen bisiklet devrimi