Ukrayna merkezli Delfast elektrikli bisiklet pazarında elini güçlendirmeye devam ediyor. Prime 2.0 modelini tanıtan şirket özellikleri hissedilir derecede ileri taşıdı.

Elektrikli bisiklet modellerinin bireysel kullanımların yanında artık kiralama yöntemleriyle toplu kullanımlarda da ne denli aktif olduğunu dünyadan örneklerle tecrübe edebiliyoruz. Süreç öylesine yüksek noktalara geldi ki, bu araçlar artık doğrudan polis teşkilatlarının da birer parçası haline geliyor. “Ters” takipçilerinin anımsayabileceği Ukrayna merkezli Delfast markası, Meksika Polis Departmanı ile bu kapsamda ortaklığa gitmişti. Dünyanın en uzun menzile sahip elektrikli bisiklet modelini üreterek zihinlerde edinen marka, şimdi de Prime modelinin ikinci jenerasyonuyla karşımızda. Tek seferde 394 kilometre menzil kat edebilen Prime 2.0, performans dinamikleriyle de dikkat çekiyor.

1/3

Prime 2.0 elektrikli bisiklet pedal asistan desteğini de sunuyor

Modelin rakamsal verilerine baktığımızda elektronik motoru kısmında 1.500W güç üreten bir ünitenin kullanıldığını görüyoruz. Birinci nesil ile aynı olan bu motorun verimlilik ve tork verilerinde iyileştirmeler yapılarak yola devam ediliyor. Yapılan güncellemelerle birlikte maksimumda 60 km/s hıza çıkabilen Prime 2.0, bu seviyeye 15 saniyede çıkabiliyor. Sunulacağı pazarların kurallarına göre ise sürat değerinin elektronik olarak 45 km/s ile sınırlandırılacağını da belirtmeden geçmeyelim. 394 kilometre menzil vadeden batarya kısmında ise ufak bir kapasite iyileşmesi de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Eşi benzeri olmayan elektrikli motosiklet Cake Ösa'ya tasarım ödülü

Modelin geliştirmeleri sadece güç ünitesiyle sınırlı değil. Gövde üzerinde yapılan iyileştirmeler sayesinde bir önceki nesline göre 2 kilogram daha hafif elektrikli bisiklet ortaya çıkarılmış. İlk nesli 60 kilogram olan Prime, artık 58 kilogram ağırlığında. Bu hafiflemenin destekçileri ise yeni sele ve zincirin yerini alan karbın kayış aktarıcısı olduğunu özellikle belirtelim. Süspansiyon sisteminde yapılan ufak dokunuşlarla sürüş konforu da iyileştirildiği söylenen modelde artık uzun far desteğinin oluşu da özellikle gece sürüşleri için hayati önem taşıyacak. Tanıtımıyla birlikte sipariş süreci de başlayan Prime 2.0, 5.199 dolarlık yurt dışı etiket fiyatıyla alıcı buluyor. İlk teslimatlar ise temmuz ayında başlayacak.