Günlük hayatımızı renklendirmeye her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz son günlerde, denizanasından esinlenen sevimli şemsiye tasarımı You+More!’dan geldi.

You+More! ; günlük hayatı tamamen tanıdık, daha keyifli ve gülünç hale getirme konsepti üzerine kurulmuş bir Japon markası. En son ürünleri, denizanasından esinlenen bir şemsiye tasarımıyla karşımızdalar ve bu tasarımda; Japonya’nın Yamagata vilayetindeki, dünyanın en büyük denizanası sergisine sahip olan Kamo Akvaryumu ile işbirliği yaptılar. Şimdi gelin yüzümüzü gülümseten bu tasarımı biraz daha yakından inceleyelim.

1/8

You+More! Şemsiye Nasıl Tasarlandı?

You+More! Denizanası Şemsiyeleri, üç farklı denizanası türünün desenlerinden incelikle üretildi: Ay Denizanası, Kırmızı Denizanası ve Ahtapot Denizanası. Tüm desenlerin oluşturulması, tasarımcılar ve Kamo Akvaryumu’ndaki bir görevli ile birlikte yapıldı, bu da yağmurlu bir günde sizi bir denizanası gibi hissettirmeyi amaçlayan tasarımlarla sonuçlandı. Bu his, malzemenin şeffaflığı ve denizanasını mükemmel bir şekilde ifade eden renk tonlarının kullanılmasıyla elde edildi.

İlginizi Çekebilir  Rahat bir yaşam alanı için esnek mobilya tasarımı; Şezlong masa

Her üç şemsiye de farklı desene sahip ve üç farklı renkte sunuluyor: Mavi, turuncu ve sarı. Ürünün kenarı bir kubbe gibi hafifçe kavisli şekilde tasarlandığından, bu da büyük yağmurlara karşı koruyucu bir işlev sunuyor. Üçü de polietilenden yapılmış bir kumaşa sahip ve sap kısmında tercih edilen fiberglass malzeme ürünün genel şeffaflığına katkıda bulunuyor. Bu tarz projelerin farkındalık yaratmak adına daha çevreci malzemelerle üretildiğine daha önce şahit olmuştuk. Fikir olarak ilham verici olan bu sevimli şemsiye tasarımının da önümüzdeki günlerde daha çevreci malzemelerle tekrar gündeme gelmemesi için bir neden yok diye düşünüyoruz.