Üretimlerinin odağına yavaş modayı koyarak ürünlerinde doğayla barışık, sürdürülebilir malzemeler kullanan One Square Meter güncel tasarımlarıyla ilgi çekiyor.

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz, sürdürülebilirlik ile ilişkili bir moda hareketi yükselişe geçiyor; yavaş moda (slow fashion). Çok hızlı değişen moda akımları, eğilimler ve hızlı üretime karşın bir uyanış niteliğinde ortaya çıkan ve dünyada yayılma gösteren yavaş moda uzun süreli giyilebilecek, kalitesi yüksek, modası geçmeyecek ürünleri destekliyor.

İlginizi Çekebilir  Sürdürülebilir moda akımına Türkiye'den dahil olan girişim; Knot_X

Bu güncel moda hareketinin Türkiye’deki temsilcilerinden ve hatta öncü markalardan biri diyebileceğimiz One Square Meter, ürünleriyle ilk etapta doğaya daha sonra tasarımlarıyla kişilerin göz zevkine hitap ediyor. Tasarım serüvenine ilk olarak 2016 yılında tek ürünle başlayan marka şimdilerde ise ürün çeşitliliği bakımından bir koleksiyon harikası. Ürünlerin kalıp, dikiş vb. her türlü moda tasarım süreci olan üretim aşamasından tutun da etiketleme, paketleme ve sosyal medya gibi grafik tasarım sürecine kadar tüm aşamalarla kurucu ekip ilgileniyor. Marka, Orta Anadolu firmalarından kot kumaşlar ile Buldan-Denizli’ de dokunan hammaddesi Tencel keten kumaşlar tercih ediyor. Giysi yüzeylerindeki baskılar için tamamen çevre dostu ve özü doğal olan boyalar kullanılıyor. Yüzeylere ağaç baskı, mum batik, indigo boyama tekniklerinin de aralarında olduğu farklı kumaş desenlendirmeleri yapılıyor.

1/8
İlginizi Çekebilir  Metropolitan Sanat Müzesi ile dikkat çeken sergi [Video]

One Square Meter Sürdürülebilir Tasarım ile Zarafeti Buluşturuyor

One Square Meter, yumuşak pastel tonlardaki denim ile keten kumaşları çevreci tasarım anlayışı ve zarafetle harmanlayarak müşterilerinin beğenisine sunuyor. Hafif maskülen tasarım çizgisi olan koleksiyonlar genellikle kadınlara hitap ediyor. Pantolon, şort, elbise, etek, pantolon etek, gömlek, ceket gibi geometrik ve klasik kesimlerin bir arada olduğu tasarımlardan oluşuyor. Düşük kol ceket, klasik yaka, v yaka, erkek yaka, kruvaze ve kayık yaka, parçalar ile vücuda oturan klasik kesim, boru paça pantolonları bulmak mümkün. Ayrıca kadınların tüm bu ürünlerle birlikte kombin yapabileceği omuz askılı denim çantalar da var. Erkekler için ise salaş, düşük kol ve baskılı denim ceket ön plana çıkıyor. Sipariş üzerine çalışan marka ve ürünleriyle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.