Yenilikçi tasarım ürünlerinde çevreye duyarlı malzemeler tercih eden Epidotte, bilinçli tüketici olma felsefesini kullanıcılarına aşılıyor.

Günümüzde adını sıkça duyduğumuz sürdürülebilir üretim ilkesini tasarım anlayışına entegre eden Epidotte, doğayla barışık moda ve ev aksesuarları üretiyor. Markanın ürünlerinde kullandığı kumaşların tamamı selülozik lifler, kenevir (kendir) ile pamuk gibi yüzde 100 doğal hammaddelerden oluşuyor. Suya, herhangi bir aşınmaya ve yırtılmaya karşı oldukça mukavemeti olan, kir tutmayan ürünler hem erkek hem kadın kullanıcılara hitap ediyor. Marka bünyesindeki moda ve ev aksesuarları kullanım açısından hafiflik, rahatlık ve sağlamlık vb. fonksiyonel niteliklere sahip. Üstelik kişisel zevkleri ön plana çıkaran trend tasarımlar olmasıyla beraber dikkat çeken renkleriyle de adeta göz kamaştırıyor. Moda aksesuarları kategorisinde bel çantası, el-omuz çantası, sırt çantası, spor çantası, seyahat çantası, cüzdan, tütün kılıfı ile kalemlik yer alırken ev aksesuarları kategorisinde; kirli çamaşır sepeti, dergilik, ekmeklik, saksı bulunuyor.

1/5
İlginizi Çekebilir  Doğayla Barışık Yerli Marka; One Square Meter

Epidotte ile Bilinçli Tüketici Olma Adımları

Eshter Levi tarafından 2017 yılında kurulan Epidotte, doğalı benimseyen, çevreci, odağı yaratıcılık olan her yaştan bireylerle buluşmayı bekliyor. Markanın uzun vadedeki hedefi dünya çapında bir girişim haline gelerek sürdürülebilir üretim ile ilgili farkındalık yaratmak. Ayrıca marka kendi blog sayfası üzerinden paylaştığı çevre dostu yaşam önerileriyle tüketicileri ekolojik yaşamı korumaya davet ediyor. Birçoğu yurtiçinde olmak üzere yurtdışında da satış noktaları bulunan Epidotte’nin ürünlerine internet üzerinden de ulaşmak mümkün. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.