Üretim odağı doğa ve yaşam üzerine olan yerel hazır giyim markası Mavi, sürdürülebilir koleksiyonuyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Türkiye’nin ünlü markalarından biri ve küresel moda dünyasında da söz sahibi olan Mavi Jeans, insan ve doğaya karşı duyarlı en sürdürülebilir serisiyle kullanıcılara çözümler sunuyor. Marka, “All Blue” olarak adlandırdığı jean koleksiyonunun üretiminde su ve enerji tasarrufu yaparken hiçbir hayvansal kaynak kullanmıyor. Mavi’nin sürdürülebilirlik politikası kapsamında geçmiş yıllara göre yüzde 62 daha az su tüketimi, yüzde 28 daha az enerji kullanımı ile denim üretiminin yüzde 49’unda lazer ve çevreci yıkama işlemleri tercih ediliyor. Piyasa sürdüğü her yeni koleksiyonun inovatif öğeler barındırması, markanın tasarım bağlamında yeniliğe ne kadar açık olduğunun bir göstergesi. Ayrıca pazar konumunu yüksek kalite ve doğru fiyat konumlandırması üzerine inşa etmesi sektörde güvenilir olma özelliğini yansıtıyor.

1/3
İlginizi Çekebilir  Roger Federer' den sürdürülebilir vegan deri ayakkabı

Sosyal Sorumluluk Bilinci Olan Yerli Marka Mavi

All Blue, doğa sevgisinin tasarımlarla harmanlanıp sürdürülebilir kumaşlarda hayat bulmuş hali olarak lanse ediliyor. Görünümüyle koleksiyonun doğallığına vurgu yapan ve tanıtımını üstlenen kişiyse Serenay Sarıkaya. Marka ile tanıtım üzerine iş birliği yapan Sarıkaya, kurgulanmış yeşil bir set ortamında kamera önüne geçiyor. Çekimlerde ise üretim sırasındaki gibi çevreci bir prosedür uygulanarak geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak su ve enerji tasarrufuna da özen gösterildi. Mavi Jeans, üstlendiği birçok sosyal sorumluluk etkinlikleri ve yardımsever tutumuyla sürdürülebilir toplumsal fayda sağlamaya devam ediyor. Markanın dikkat çeken sosyal sorumluluk projelerinden biri de Ekolojik Araştırmalar Derneği (EKAD)’nin katkısıyla “Indigo Turtles” projesi adı altında nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarını koruma altına alması oluyor. Ürünler hakkında detaylı tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Video