Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkarılacak olan DS Aero Sport Lounge, elektrikli altyapısı ve alternatif kokpit malzemeleriyle dikkat çekiyor.

Otomobil dünyasının son birkaç yıldaki elektrikli dönüşümü beraberinde artık geniş çaplı bir çevrecilik ilkesini de getiriyor. Karşımıza çıkarılan pek çok yeni konsept projede, sürdürülebilirlik adına yapılmış uygulamaları görüyoruz. Volvo Precept‘te olduğu gibi kokpitinde çevreci malzemelerin kullanıldığı DS Aero Sport Lounge, markasının bu bazdaki gelecek vizyonunu ortaya koyuyor. Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında 3 Mart’ta görücüye çıkacak olan projenin diğer bir çevreci yanı olan elektrik altyapısının özellikleri de meraklılarını cezbedecek niteliklerde.

1/5

DS Aero Sport Lounge hakkında öne çıkan parçalar

Kokpit ve teknolojik detaylarına geçmeden dilerseniz konseptin rakamsal verilerini aradan çıkartalım. Resmi kaynaklardan paylaşılan bilgilere göre Aero Lounge tamamen dolu bataryalarıyla tek seferde 650 kilometreye kadar menzil kat edebilecen bir otomobil. Şehir içi kullanım sınırlarını da aşan bu rakama 670 beygir gibi spor otomobillere meydan okuyan bir güç değeri ekleniyor. Aracın 0’dan 100’e hızlanması içinse sadece 2,8 saniyeye ihtiyacı var.

İlginizi Çekebilir  Yeni Audi A3, markasının ilk sürdürülebilir otomobili olacak

Henüz fotoğrafları paylaşılmayan kokpit bölümünde ise biraz önce bahsettiğimiz doğa dostu uygulamaların dominantlığı karşımıza çıkacak. DS burada ahşap malzeme yerini alacak bir saman kaplama çeşidinden faydalanırken, pamuk ve geri dönüştürülmüş köpük malzemelerde de listede karşımıza çıkıyor. Kapılarda ise mikrofiber kaplamanın tercih edileceğini görüyoruz. Bu da kokpitin yüzde 100 oranında geri dönüştürülür olmadığını da gösteriyor aslında. Yapay zeka teknolojisi, yolcu için ayrı bir multimedya ekranı ve karakteristik dış tasarım parçalarıyla büyük ilgi çekmesi beklenen Aero Sport Lounge, kokpit detayları ortaya çıkınca tekrar radarımızda olacak