Şehir içerisindeki kullanım dinamikleriyle üst düzey bir deneyim vadeden Ducati e-Scrambler, Thok Bike ortaklığıyla meraklılarını bekliyor.

Motosiklet dünyasındaki dinamiklerini bisiklete yansıtma konusunda seri adımlarla dikkat çeken Ducati cephesinde hareketlilik 2020 yılında da devam ediyor. Geçtiğimiz süreçte dağ bisikletinin de içerisinde olduğu seriyi elektrik gücüyle bir araya getiren marka, yine Thok Bike ile bir araya gelerek yeni bir modeli karşımıza çıkarıyor. Bu modelin adının, motosiklet sınıfına referans olan Scrambler’ı taşıması da ilginin çok daha fazla olmasındaki temel neden olarak değerlendirilebilir. Dört farklı kadro boyu üzerinden tercih edilebilecek olan Ducati e-Scrambler, yurt dışında 3.700 euroluk etiket fiyatıyla alıcı bulacak.

1/7

Ducati e-Scrambler teknik özellikleri

Karakteristik donanımları ve kadro tipine bakıldığında da kolaylıkla anlaşılabileceği gibi karşımızda daha çok şehir içi kullanım odaklı bir elektrikli bisiklet duruyor. Thok Bike’ın MIG-HT’nin üzerine geliştirilen modelde Shimano Steps E7000 elektrik güç desteği yer alıyor. Ortadan motorlu yapıda olan bu sistem, diğer modellerde olduğu gibi 250W güç ve 60 Nm tork gibi nitelikli bir desteği kullanıcılarının pedallarına iletiyor. Batarya kısmında ise 504 Wh kapasiteli yine Shimano imzalı bir paket var.

İlginizi Çekebilir  Ailenin en yeni elektrikli bisiklet serisi; Specialized Turbo Levo SL

Bisikletin kadrosuna baktığımızda ise 6061 alüminyum alaşım malzeme bizleri karşılıyor. Suntour XCR34 maşa, 27.5 inç jantlar, Pirelli lastikler ve 11 kademeli SRAM NX vites sistemi de yine e-Scrambler’ın öne çıkan özellikleri arasında. Paylaşılan bilgiye göre tüm bu parçalarla birlikte bisikletin toplam ağırlığı pedalsız 22,5 kilogram olacak. Modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.