Ducati elektrikli bisiklet modeli MIG RR için 2019 içerisindeki Avrupa satışlarının ardından Amerika macerası da başladı.

Elektrikli ulaşım alanındaki gelişmeler için çok değil sadece birkaç yıl geride dönüp bakmak yeterli. Otomobil başta olmak farklı alanlarda ürün geliştiren geleneksel birçok üreticinin, bu yeniliklerle birlikte marka tarihlerinde ilklere imza attığını rahatlıkla görebiliriz. Harley-Davidson’ın LiveWire ile bunu elektrikli motosiklet sınıfında gerçekleştirmesi şüphesiz sürecin en çok ses getirenlerden birisi olmuştu. 2018 yılı da Ducati için bir mihenk taşı olarak kayıtlara geçti. İlk kez bir elektrikli bisiklet modelinin üzerinde adını gördüğümüz İtalya merkezli üretici, Ekim 2019’da da bunlara yenisi ekledi. Amerika satış süreci başlayan marka tarihinin ilk elektrikli bisikleti MIGG RR’ın teknik özelliklerini bir kez daha anımsamakta fayda var.

1/3

Ducati elektrikli bisiklet modeli MIG RR’ın teknik özellikleri

Bisikletin teknik detaylarından önce Ducati’nin yanıda yer alan markayı bilmek gerekiyor. Bu konuda kendisini gibi İtalya merkezli olan Thok Bikes ile işbirliğine giden şirketin rozetiyle birlikte kendine has kırmızı rengini de bisiklette görmek mümkün. Thok’un kendi çatısı altında sunduğu MIG serisinin elden geçirilmesiyle ortaya çıkan modelde 250 W’lık Shimano Steps E800 motoru kullanılıyor. Batarya kısmında ise 14Ah’lık bir ünitenin bu motora eşlik ettiğini görüyoruz. Resmi rakamlara göre bu kombinasyonla birlikte kullanıcıların pedalına 70 Nm gibi çok ciddi bir tork desteği iletilebiliyor. Sürüş modları üzerinden desteğin ayarlanabilir olduğu yapıyla birlikte tüm bisikletin 22,5 kilogramlık toplam ağırlığa sahip olduğu da yine alıcıların dikkat edeceği noktalardan olmalı.

1/3

İki önemli markanın birlikteliğinden odan MIG RR, üzerindeki parçalarla da üst seviye bir bisiklet olduğunu net şekilde ortaya koyuyor. Ön ve arka süspansiyon kısmında Fox’un geliştirdiği setin yer verildiği modelde, dört pistonlu Shimano hidrolik fren sistemi ve karbon gidon da dikkat çekiyor. 1×11 Shimano XT vites sistemiyle gelen Ducati MIG RR’da 29 inçlik jant setinin kullanıldığı da bilinmesi gereken ana özellikler arasında. Amerika pazarına 4.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla giriş yapan modelin üst versiyonlarındaki fiyatı 7.000 dolara kadar çıkabiliyor.