Membrane sandalye; düşük karbon salınımlı, modern ve kullanışlı tasarımıyla, sürdürülebilir mobilya tasarımı meraklılarına ilham oluyor.

Giderek daha bilinçli bir tüketime doğru evrilmesi için uğraş verdiğimiz alışveriş alışkanlıklarımız, düşük karbon ayak izi olan sürdürülebilir ürünlere olan ilgimizi de artırmaya devam ediyor. Son zamanlar bize birçok şey öğretti ve bunlardan biri de çeşitli durumlara uyum sağlayan esnek ürünler tercih etmek. Membrane sandalye, tam da bu anlayışa uygun tasarımlardan biri, gelin birlikte inceleyelim.

1/7
İlginizi Çekebilir  Fosil kaynaklara elveda; her aşamasında çevreye duyarlı sürdürülebilir beşik

Membrane Sandalye Tasarımının Özellikleri

Membrane, gelecekteki evlerin esnek ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde, yalnızca 3 kilo ağırlığında ultra hafif biçimde tasarlanmış. Montajı oldukça basit, 2 halka benzeri tüp ile 8 destek tüpünden oluşuyor. Tüplerin birbirine geçirilmesiyle oluşturduğunuz iskeletin üzerine esnek kumaşını geçirdiğinizde sandalyeniz hazır hale geliyor.

Kolay taşınabilir yapısıyla alıştığımız hantal mobilyaların aksine odanıza çekici bir hava veren Membrane, Layer Design’a ait bir tasarım. 3D dokuma örgü kumaşla kaplı ve çelik ve alüminyumdan oluşan bir çerçeveden oluşuyor. Ürün fermuarlarla tutturulmuş entegre koltuk pedleri ve 3D dokuma esnek bir kumaş ile sarılmış. Metal çerçeve ve süngerli kumaş kombinasyonu, Membrane’da minimum miktarda poliüretan sünger kullanmasına olanak tanıyor. Bu özellik; geleneksel bir koltuğun neredeyse tamamında sünger kaplama yapıldığı düşünülürse, Membrane gibi ürünlerin karbon salınımını oldukça azaltan bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor. Evinizi başka bir yere taşımak ya da kamp yapmak için sandalyenizi dışarıya götürmek istediğinizde de, kumaşını kolayca katlayabilir ve birbirine geçen tüpleri pratik şekilde toplayabilirsiniz.