Tasarım ve sürdürülebilir uygulamaları bir araya getiren pirinç paketleri, tüketicilerin bu tarz uygulamalara olan ilgisini doğrudan artıma potansiyeline sahip.

Sürdürülebilirlik uygulamalarıyla alakalı değerlendirmesini yaptığımız hemen her uygulamada, gelinen nokta itibarıyla öneminden bahsetmeden edemiyoruz. Burada önemli olan bir diğer parça ise tüketicilerin bilinçlendirilmesi kadar ürünlerin daha dikkat çekici hale getirilmesi. Ermenistan merkezli Backbone şirketi tarafından tasarlanan sürdürülebilir pirinç paketleri bunun son dönemlerde gördüğümüz en güzel örneklerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Üzerinde duygusal mimikler taşıyan tasarımlarla gelen bu paketler, görsel oldukları kadar işlevsel kullanımlarıyla da kullanıcılara sunuluyor. Ürünlerin yüzde 100 sürdürülebilir malzemeden üretilmiş olması da özellikle altı çizilmesi gereken noktalar arasında.

1/4

Sürdürülebilirlik odaklı pirinç paketleri Asya çiftçilerini de onurlandırıyor

Üzerlerinde Uzak Doğulu pirinç üreticilerinin ifadelerini taşıyan bu eğlenceli paketlerin tasarım sürecinde minimalist felsefeden faydalanıldığını görüyoruz. Nitekim surat ifadeleriyle burada karşımıza çıkan “çiftçileri” bir araya getirdiğimizde kendi aralarında bir şeyler konuştuğunu dahi düşünebiliriz. Kısa ve uzun olmak üzere iki farklı versiyon üzerine şekillenen tasarımların kafalarında yeralan geleneksel koni şapkası da şüphesiz muhteşem bir tamamlayıcı. Ekip tarafından “Riceman” olarak isimlendirilen paket serisinin farklı alanlardaki üreticilere de dikkat çekmek adına ilham olma potansiyeli de oldukça yüksek. Backbone ekibinin diğer dikkat çekici projelerine buradan ulaşabilirsiniz.