Dünya Günü’ne özel açıklamalarda bulunan Eczacıbaşı Profesyonel Pazarlama Müdürü Pelin Özbilgin, sürdürülebilirlik alanında hayata geçirilen çalışmalardan bahsetti.

Türkiye’de her geçen yıl umut verici şekilde ivmelenen çevre ve sürdürülebilirlik bilinci, sivil toplum örgütlerinin yanında bağımsız markaların da artık merkezi parolaları konumunda. Bu alandaki yaklaşımlarıyla çözümler sunan Eczacıbaşı Profesyonel, geri dönüşümlü ürünlerinin yanı sıra gerekli eğitimlerle de bilinçsiz tüketimin önüne geçerek, sektörün sürdürülebilirliğine katkı sağlıyor. 22 Nisan Dünya Günü’ne özel olarak şirketin çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Pazarlama Müdürü Pelin Özbilgin, sürdürülebilir ve biyolojik ürünlerle atık suyun yükünü azaltıyor, işletmelere çevreci alternatifler sunduklarının altını çizdi.

İlginizi Çekebilir  Sürdürülebilirlik merkezinde tasarlanan FUGU ekoturizm kabinleri

Eczacıbaşı Profesyonel, sürdürülebilirlik alanına farklı noktalardan destek veriyor

Bilgin açıklamalarının devamında; “Eczacıbaşı Profesyonel olarak kağıtta geri dönüşüme önem veriyoruz. Ev dışı tüketim ve turizm sektörüne çevre dostu ürünler kullanmalarını öneriyoruz. Geri dönüşümlü kağıt ürünlerimizle turizm sektöründe sürdürülebilirlik bilincini artırmak için çalışıyoruz. Dünyamızın doğal kaynakları sınırlı ve bu kaynaklara karşı toplum olarak hassas davranmalıyız.” ifadelerine yer veriyor.

Pelin Özbilgin; “Temizlik ürünlerinin bilinçsiz tüketimi ve yanlış uygulamaları ile sıkça karşılaşıyoruz. Düzenlediğimiz eğitimlerimizle bu bilinci oluşturmayı amaçlıyoruz. Böylece hem işletmelere hem de dünyaya olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.”

Geri dönüşümlü kağıt ürünlerinin yanı sıra doğaya zarar vermeyen kimyasal ürün portföyüne de değinen Özbilgin; “Her gün kullandığımız tonlarca su kirlenerek atık suya dönüşüyor. Bu noktada turizm işletmeleri başta olmak üzere tüm işletmelere oldukça fazla iş düşüyor. Eczacıbaşı Profesyonel olarak, doğaya ve insana faydalı bakteriler ve biyolojik yüzey aktif maddeler içeren Maratem Bio serimiz ile tuvalet, banyo ve mutfak giderlerindeki organik kirliliklerin parçalanmasını sağlayarak, işletmelerin giderlerindeki birikintileri sürdürülebilir şekilde çözümlemelerine ve atık sularındaki yükü azaltmaya katkı sağlıyoruz.” diyerek çalışmalarının devam edeceğinin de altını çiziyor.