Şehir içi kullanımlarda payları git gide artan elektrikli bisiklet modellerine dahil olan önemli isimlerden birisi de Gazelle Medeo T9.

Bianchi’nin ardından dünyanın en eski bisiklet üreticilerinden birisi olan Hollanda merkezli Gazelle de son yıllardaki elektrik dönüşümüne katılanlar arasında. Birkaç yıldır bu kapsamda farklı seçeneklerle kullanıcıların karşısına çıkan markanın ulaşılabilir seçeneği konumunda olan elektrikli bisiklet modeli Medeo T9 yenilendi. 2020 model yılıyla birlikte kısa süre önce duyurusu gerçekleştirilen Gazelle Medeo T9, Koronavirüs sebebiyle patlama yapan bisiklet satışlarının adeta merkezinde karşımıza çıkıyor. Klasik Hollanda bisikleti tasarımı ve vintage renkleriyle dikkat çeken model, patika sürüşlerinde de konfor vadecek niteliklere sahip.

1/5

Gazelle Medeo T9 elektrikli bisiklet hakkında öne çıkan rakamlar

Medeo T9’un elektrik yapısı kadronun merkezinde konumlandırılan motor üzerinden sağlanıyor. Sürekli olarak 250W güç üreten Bosch Active Line Plus motorun kullanıldığı model bu motor sayesinde 32 km/s‘lik hıza kadar çıkabiliyor. Kullanıcılar dilerlerse pedal asistanı, dilerlerse safkan elektrik deneyiminin sunulduğu gaz kullanımıyla bisikletlerini sürebiliyor. Özellikle yokuşlarda büyük bir yol arkadaşı olmaya aday olan bu sistem 50 Nm’lik bir tork desteği sağlıyor.

İlginizi Çekebilir  Bisiklet zinciri yağlamada israfı ortadan kaldıran çevre dostu donanım; Green Disc [Video]

Bisikletin batarya kısmında 400Wh kapasiteli yine Bosch ünitesinin kullanıldığını da belirtmeden geçmeyelim. Bisikletin tüm parçalarının bir araya gelmesiyle toplamda 22,6 kilogramlık ağırlığa sahip olduğu da meraklılarının dikkatini çekecek veriler arasında. Standart olarak Shimano hidrolik disk fren ve geniş yanaklı lastik setiyle gelen modelin yurt dışında 2.499 dolarlık fiyatla alıcı bulacağını görüyoruz. Markanın diğer modellerini buradan inceleyebilirsiniz.