2020 model yılıyla birlikte önemli geliştirmeleri beraberinde getiren RadWagon, büyüyen elektrikli bisiklet pazarında payını artıracak gibi görünüyor.

Amerika’nın en büyük elektrikli bisiklet üreticilerinden birisi olan Rad Power, pazarda var olan ana akım modellerden farklı ürünler ortaya koyuyor. Özellikle yük taşıma ve kargo bisikletleriyle dikkat çeken marka kısa süre önce popüler modeli RadWagon 4‘ün 2020 model yılının tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni modelle birlikte çok ciddi revizyonlarla donatılan modelde; kadro, elektrik motoru, lastikler ve aksesuar gibi tüm temel dinamiklerin güçlendirildiğini görüyoruz. Dışarıdan bakıldığında hissedilecek olan ilk değişimler ise kadro, jant ve daha ufak lastik seti gibi kısımlarda hissediliyor.

1/4

Elektrikli bisiklet RadWagon 4 teknik özellikleri

Marka tasarımcılarının patentli kadro geometrisi üzerinde yaptığı değişimlerle birlikte bisikletin yük taşıma alanında iyileştirmeler öne çıkıyor. Bununla birlikte daha konforlu bir sürüş sunabilir hale getirilen RadPower 4, 159 kilograma kadar yük taşıyabilecek. Bisikletin rakamsal verilerine baktığımızda ise bizleri ilk olarak 750W güç üreten tekerleğe entegre elektrik motoru karşılıyor. Bu motorun Avrupa’ya ithalatı sürecinde ise kurallar gereği 250W‘a çekildiği de unutulmamalı. Sürekli olarak 80 Nm tork üreten motor, bisikletin genelinde yapılan revizyonlarla birlikte daha iyi bir yokuş tırmanış performansı sunabiliyor.

İlginizi Çekebilir  Kullanışlılığıyla şehir içindeki yeni yol arkadaşınız olacak elektrikli bisiklet; RadRunner Plus

RadWagon 4’ün 2020 model yılıyla birlikte performans verilerinde de ufak değişimler gözlemleniyor. 672 kWh kapasiteli batarya paketiyle 72 kilometreye kadar menzil kat edebileceğini gördüğümüz model maksimumda ise 32 km/s hıza erişebiliyor. 7 kademeli vites sisteminin standart olarak sunulduğu modelde 5 farklı seviyede pedal asistan desteği kullanılıyor. Ayarlanabilir yapısı sayesinde 1,55 ile 1,93 metrelik boy aralığındaki sürücüler tarafından kullanılabilecek olan RadWagon 4, Amerika’da 1.599 dolarlık başlangıç fiyatıyla alıcı bulacak.