Üretimi Hollanda’da gerçekleştirilen Mokumono Delta S, elektrikli bisiklet sınıfında dünyanın en hafiflerinden birisi olacak.

Elektrikli bisiklet piyasasındaki rekabet git gide kızışıyor. Özellike son birkaç yıllık süreçte standart gövdelerden katlanırlara kadar inanılmaz bir çeşitlilik havuzunun içerisindeyiz. Birbirleri arasından sıyrılmak isteyen üreticiler ise kullanıcıların dikkatini çekmek için farklı yönleri kendine merkez nokta belirliyor. 2018 yılında sürece dahil olan Hollanda merkezli Mokumono Cycles da bu farkı kadro yapısıyla ortaya koymak isteyenlerden. Havacılık başta olmak üzere pek çok önemli endüstride kullanılan lazer kaynak teknolojisiyle kadrolarını üreten marka, kısa süre önce ilk modeli Delta S ile sınav vermeye artık hazır.

1/4

Mokumono Delta S elektrikli bisiklet hakkında bilmeniz gerekenler

Elektrikli bir şehir bisikleti olarak lanse edilen Delta S’in kadrosunda alüminyum alaşım malzemenin kullanıldığımı görüyoruz. Bisiklet karbon olmamasına karşın tüm parçalarının bir araya gelmesiyle birlikte 14,5 kilogramlık ağırlığıyla kesinlike takdiri hak ediyor. Bu değerin entegre batarya sistemine sahip dünyanın en hafif bisikleti olan Pressed E-Bike‘ın da 500 kilogram gerisinde olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Vites sistemi Fixie modellerde olduğu gibi tek kademeli (Carbon Belt Drive) tercih edilen Delta S’in 250W güç üreten elektrik motoru arka tekerleğe entegre ediliyor. Kullanıcılarınsa 25 km/s hıza kadar pedal desteği veren bu motorun destekçisi ise 250 Wh kapasiteli batarya sistemi olacak. Kadro içerisine entegre olan bataryaların menzil değerini 60 kilometre olarak açıklayan marka, şarj süresinin ise 2 saat civarı sürdüğünü dile getiriyor.

1/3

 

İlginizi Çekebilir  Bu yıl satışa çıkıyor; Harley-Davidson elektrikli bisiklet hakkında öne çıkan detaylar

Delta S, üzerinde standart olarak sunulan ekipmanlarıyla da premium bir model olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. 27,5 inçlik jant setiyle gelen modelde WTB Horizon veya Schwalbe lastikler, Magura hidrolik disk fren sistemi, Brooks Cambium sele ve entegre çamurluk gibi parçalar karşımıza çıkıyor. Bisikletin motor ve batarya sisteminin takibi ise geliştirilen mobil uygulama üzerinden akıllı telefonda yapılıyor. Small, Medium ve Large olmak üzere üç farklı kadro boyuyla sunulan bisiklet 2.990 euroluk fiyatla satışa sunuluyor. Modelle ilgili merak ettiğiniz diğer bilgilere ise buradan ulaşabilirsiniz.