Vintage Electric Cafe, uzun süredir favori üreticilerimizden olan markasının elektrikli bisiklet dünyasına armağanı olarak satışta.

Elektrikli bisiklet piyasasının son birkaç yılda ne derece çeşitlendiğini sektörü takip edenler kolaylıkla fark edebilir. Hemen her türlü sınıfa yansıyan bu değişimde üreticilerin fark yaratma adına belirli kriterler üzerine hamleler yaptığını biliyoruz. Kaliforniya merkezli Vintage Electric ise bu isimler arasına adını altın harflerle yazdıran birkaç üreticiden birisi. Piyasaya çıktığı ilk andan itibaren modellerinde yer verdiği tasarım karakterleriyle bizlere göz banyosu yapma şansını da veren şirket, süreç geçtikçe ürün gamını geliştirmeye de devam etti. Şu anda karşımızda duran yeni Cafe modeli de bu dönüşüm içerisindeki üst seviye modellerden birisi olarak yola devam ediyor.

1/2

Cafe, saf elektrikli bisiklet ve pedal asistanı deneyimini bir arada sunuyor

İlginizi Çekebilir  Ailenin en yeni elektrikli bisiklet serisi; Specialized Turbo Levo SL

Vintage Electric Cafe, tasarım dinamikleriyle sizi günümüz dünyasında nostaljiyle bir araya getirirken, performansıyla da yarı yolda bırakmama konusunda oldukça iddialı. 750 W güç üreten elektrik motorunun konumlandırıldığı modelin batarya kısmında ise 500 Wh‘lık bir paketten faydalanılmış. Tüm bu parçaların bir araya gelmesiyle birlikte, saf elektrik desteğiyle 45 km/s hıza kadar çıkabilen ve bu gücü maksimumda 97 kilometrelik menzil çerçevesinde tamamlayabilen bir model yaratılıyor. Saf elektrik sürüşünün yanında bu elektrik sistemini pedal asistanı niteliğinde kullanabilmek de mümkün. Üzerinde standart olarak hidrolik disk fren sistemi ve ışıklandırma setini de barındıran Cafe, Amerika’da 3.995 dolarlık fiyattan alıcı bulacak.