Amerika merkezli bir ekibin ellerinden doğan Sondors Rockstar, elektrikli dağ bisikleti dinamiklerini kendine has dinamiklerle yola aktarıyor.

Koronavirüs etkisiyle son dönemlerde daha çok şehir içi kullanım odaklı versiyonlarıyla ön planda olan elektrikli bisikletler, asfaltın dışına taşan üyeleriyle de ilerlemeye devam ediyor. Bu alanda karakteristik ürünler ortaya koyan Amerika merkezli Sondors da kısa sürece önce yeni modeli Rockstar’ın tanıtımını gerçekleştirdi. Elektrikli dağ bisikleti sınıfındaki birçok rakibinden kadro yapısıyla ayrılan model, dışarıdan bakıldığında bile kullanıcısının içinde güven hissiyatı uyandırıyor. Bazılarının modeli kullanırken bir tank hissiyatını yakalama ihtimali bile mevcut olabilir.

1/4

Sondors Rockstar, elektrikli dağ bisikleti sınıfında rakamlarıyla da zirveyi zorluyor

Çatalının yanında kadrosunda da entegre süspansiyon sistemiyle gelen Rocsktar’ın rakamsal verileriyle de en az görünümü kadar tatminkar olduğunu ilk adımdan belirtmek gerekiyor. Üzerinde maksimum 1152W güç üreten Bafang Ultra elektrik motorunun kullanıldığı model, tork bazında ise kullanıcılara 160 Nm’lik sürekli destek sunabilme niteliğinde. Motorun sürekli ürettiği değer ise 750W olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir  Ailenin en yeni elektrikli bisiklet serisi; Specialized Turbo Levo SL

Kadronun altında konumlandırılan 48V 21 Ah batarya paketiyse yapılan testler sonucunda 96 kilometreye kadar işleyiş sağlayabiliyor. Bu da şüphesiz son kullanıcıların satın almalarına doğrudan etki edecek nitelikte bir değer. Tüm paçaların bir araya gelmesiyle de 45 km/s hıza kadar elektrik desteğinin sağlanabildiği bir sistem ortaya çıkıyor. 2.499 dolarlık fiyatla satışa sunulan Rockstar günümüz itibarıyla sipariş edilebiliyor. Modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.