Tasarımı ve yetenekleriyle son dönemlerin yükselen sınıfı Gravel’e elektrik gücünü getiren Canyon Grail On, fiyatıyla da akıllarda yer edinecek gibi görünüyor.

Otomobil pazarında son 5 yıllık süreçte yaşanan SUV pazarındaki inanılmaz ivmelenmenin bir benzerini bugün Gravel sınıfı üzerinden bisiklet dünyasında görüyoruz. Artık hemen hemen tüm üreticilerin en az bir model ile kullanıcıların dikkatini çekmeye çalıştığı bu sınıfı cazip kılansa, asfalt sürüşü kadar patika sürüşlerine de oldukça başarılı şekilde cevap verebiliyor olması. Almanya merkezli üretici Canyon da bu popüler sınıfı, bir o kadar popüler olan elektrik gücüyle harmanladığı yeni modeliyle karşımıza çıkıyor. Teknik özellikleri kadar tasarım karakteriyle de ilgi çeken Canyon Grail On, karbon fiber kadrosuyla sadece 15,8 kilogram ağırlığa sahip.

1/6

Canyon Grail On teknik özellikleri

Canyon markası kullanıcılarına doğrudan fabrika merkezli internet satışı yapmasıyla biliniyor. Son yıllarda adından çokça söz ettiren şirketin elektrik gücüyle birlikte yepyeni bir kullanıcı kitlesine erişme arzusu da var. Elektrikli Gravel modeli Grail On da bu yolda oldukça iddialı özelliklere sahip. Bisikletin motor bölümünde, Bosch Performance Line CX Gen4 kullanılıyor. Son nesil olan bu motorun kullanıcılara 85 Nm torkluk pedal asistan desteği verdiğini görüyoruz. Bu desteğin maksimumda 32 km/s hıza kadar verilebildiği de potansiyel alıcıların bilmesi gereken noktalar arasında.

İlginizi Çekebilir  Canyon'dan 150 kilometre menzil vadeden yeni elektrikli bisiklet ailesi; Pathlite:ON

Grail On’un batarya kısmına geçtiğimizde ise bizleri 500Wh kapasiteli bir ünite karşılıyor. Kadronun alt borusuna entegre edilen bu parça, 128 kilometre gibi fazlasıyla memnun edici bir menzil desteği sunma iddiasında. Elbette bu değerin en optimize sürüşte elde edilebileceğini de belirtmeden geçmeyelim. Grail On, malzeme kalitesi ve komponentler düşünüldüğü zaman premium sayılacak bir model. Hal böyle olunca fiyatlar da belirli bir çizginin üzerinde seyrediyor. Nitekim model için Shimano GRX grup setiyle açıklanan başlangıç fiyatı 5.800 dolar. SRAM Force AXS eTap setiyle ise bu rakam 7.000 dolarak adar esneklik gösterebiliyor.