Geçtiğimiz yıl tanıtılan modelin bir adım ilerisi olarak nitelendirebileceğimiz elektrikli sörf tahtası Awake RÄVIK_S, meraklıları için pahalı bir oyuncak olacak.

Elektrik gücünün ulaşım dünyasının her noktasına nüfuz ettiğini artık net şekilde görebiliyoruz. Karbon salınımı bazında payın yüksek noktalarda gezdiği deniz ve hava taşımacılığı için de son birkaç yıl içerisinde bir hayli yol kat edildi. Öyle ki artık bunları eğlence ve spor dünyasında da geliştirilmiş versiyonlar üzerinden görebiliyoruz. Awake RÄVIK_S, geçtiğimiz yıl tanıtımı gerçekleştirilen elektrikli sörf tahtası için limitleri biraz daha çekmek için meraklılarıyla buluşuyor.

1/2

Elektrikli sörf tahtası Awake RÄVIK_S için açıklanan teknik özellikler

İlk resmi gösterimi Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlenen bir fuar kapsamında yapılan modelin, teknik özellikleri kadar tasarımı da önemli. Nitekim bir önceki versiyona göre performansın yukarı çekilenilmesi adına tasarımcıların özel bir çalışma yaptığı vurgulanıyor. Hidrodinamik performans olarak nitelendirilen kulvardaki ilerlemeyle birlikte RÄVIK_S’in su üzerinde 56 km/s hıza kadar çıkabildiğini görüyoruz. Sörf tahtasının 0’dan 50’ye hızlanması içinse sadece 4 saniyeye ihtiyacı var. Tüm bu etkileyici performans değerinin altında ise 15 beygir güç üreten bir elektrik motorunun olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

1/2

Sökülebilir batarya yapısı sayesinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan modelin, kullanım türüne göre 20 ile 45 dakika aralığında kullanıma olanak verdiğini görüyoruz. Kullanıcıların bataryalarını şarj etmesi içinse yaklaşık 80 dakikaya ihtiyacı var. Önümüzdeki yaz döneminde üretim sürecinin başlaması beklenilen modelin 16.000 euro gibi düşündürücü bir etiket fiyatıyla pazara sunulması bekleniyor.