Daha rahat bir yaşam alanı için esnek çözümler arayanları düşünerek tasarlanan mobilya tasarımları, tasarımcıların yeni gözdesi olma yolunda ilerliyor.

İşlerimiz dahil neredeyse tüm yaşam hareketlerimizi evlerimize sığdırmaya çalıştığımız bugünlerde, önemini giderek daha fazla hissetmeye başladığımız şeylerden biri de mobilya tercihlerimiz olsa gerek. Yaşam alanlarında sadeliğin, minimalist tasarımların trend haline gelişiyle; aslında birçoğumuz, zaten daha rahat ve sade bir ortam için fonksiyonel mobilya üretimlerini araştırmaya başlamıştık. Bu alanda günden güne artarak karşımıza çıkmaya başlayan, birden çok fonksiyonu olan ürünler ve hareketli mobilya tasarımları; giderek küçülen yaşam alanlarımızda maksimum alan tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Bu kez tam da bu mantığa hizmet eden bir ürünle karşınızdayız; Şezlong Masa ‘Chaise Renversée’.

1/6

Şezlong Masa tasarımı ile daha esnek bir yaşam alanı mümkün

Fransız Tasarımcı Pierre-Louis Gerlier; küçük yaşam alanlarımızda ihtiyaç duyduğumuz esneklik arayışımızın kendisine ilham olmasıyla birlikte, Chaise Renversée’i tasarladı. Yazılışının aksine basit ve kolay bir anlamı olan Chaise Renversée; ‘sandalye olabilen masa’ anlamına geliyor. Evden çalışmalarınızda size bir masa olarak eşlik ederken, rahatlamak isteyip Netflix izlerken de oldukça rahat bir şezlonga dönüşebiliyor.

“Gerlier: Chaise Renversée, masa istemeyenler için bir masa.”

Çift amaçlı tasarımın sahibi olan Pierre-Louis Gerlier; şezlong masanın, masa istemeyenler için bir masa olduğunu söylüyor. Bu tasarım, sadece e-posta yanıtlamak ya da fatura ödemek gibi standart işlerinizi hallederken kullandığınız masalarınızı; tabletinizden bir şeyler izlemek, oyun oynamak ya da biraz rahatlamak istediğinizde de sevimli bir şezlonga dönüştürmenize izin veriyor. Bunun içinse tek yapmanız gereken masanızı yan yatırıp, keyfinize bakmak.

Video