Son dönemlerin popüler ulaşım araçlarından olan dünyaya katlanır elektrikli bisiklet gibi üç farklı dinamiği getiren Fiido M1, teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Alternatif ulaşım araçlarını hayatına entegre etmek isteyen pek çok şehirli kullanıcılar artık katlanır bisikletlere hiç olmadığı kadar ilgili. Sokaklarda birebir yaptığımız gözlemlerle de kolaylıkla fark edebileceğiniz bu süreç haliyle ürün gamı çeşitliliğini de beraberinde getiriyor. LessTR‘de çokça yer verdiğimiz elektrikli bisiklet modelleri için de benzer cümleleri söylemek mümkün. Peki sizin için tüm bu maddeleri, içerisine fat bike dinamiklerini de ekleyerek tek bir kazanda kaynatsak nasıl olur? Çin merkezli Fiido tarafından geliştirilen katlanır elektrikli fat bike modeli M1, teknik özellik noktasındaki yeterliliğiyle de ilgi çekme potansiyeline sahip.

1/3

Fiido M1 katlanır elektrikli bisiklet teknik özellikleri

Alüminyum alaşımdan üretilen bir kadronun merkeze alındığı modelde elektrik gücü arka tekerleğe entegre edilmiş hub motordan geliyor. 250W‘lık güç üreten bu motorla birlikte bisikletin 31 km/s hıza kadar kullanıcısına elektrik desteğini verebildiğini görüyoruz. Elbette ki bu rakam Uzak Doğu pazarı için geçerli.

M1’in batarya kısmında ise 12,5Ah’lık lityum iyon temelli bir paket karşımıza çıkıyor. Markanın paylaştığı verilere göre tüm sistemin bir araya gelmesiyle 100 kilometre gibi fazlasıyla tatminkar bir menzil değeri ortaya çıkıyor. Hızlı şarj desteğinin sunulmadığı batarya standart kaynaklar üzerinden 9 saatte tamamen dolu hale getirilebiliyor. 7 kademeli Shimano Tourney vites sistemiyle gelen Fiido M1’de; arka süspansiyon, disk fren ve entegre ışıklandırma grubu da standart olarak sunuluyor. Halihazırda yurt dışı bazlı olarak 950 dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulan modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.