Ford ile Designworks ortaklığıyla hayata geçirilen bisiklet ceketi, sırt bölümünde konumlandırılan LED panel üzerinden çevreye mesaj gönderiyor.

Otomobil üreticilerinin son dönemler bisiklet başta olmak üzere alternatif ulaşım araçlarına olan ilgisini pek çok sefer dile getirmeden edemiyoruz. Son olarak Jeep‘in elektrikli bisiklet modeliyle karşımıza çıktığı örnekleri artık aksesuarlara da yansıyor. Ford tarafından geliştirilen bisiklet ceketi, kullanıcıların daha güvenli bir sürüş yapabilmeleri için LED teknolojisini beraberinde getiriyor. Ceketin sırtına konulan özel bir panel üzerinden bisikletçilerin dış dünya ile interaktif şekilde iletişim kurması üzerine işleyiş sağlayan ceketin, kullanışlılığıyla merak konusu.

Ford emoji ceketi sürücülerin planını dış dünyaya taşıyor

Şimdilik bir prototip olarak tanıtılan emoji ceketi, sürücülerin anlık olarak değiştirebileceği işaretlerle arkadan gelen diğer araçlara mesaj vermesine yardımcı oluyor. Designworks ekibiyle yapılan ortaklaşa çalışmayla geliştirilen ceketteki entegre LED panel, kablosuz bir bağlantı üzerinden kontrol edilebiliyor. Gidon üzerine konumlandırılan kumandada, emojiyle birlikte kullanıcıların dönmek istedikleri yönü sinyal olarak da yansıtmasına olanak tanıyor. Özellikle şehir içi trafik sürüşlerinde aktif bir kullanım hissi yaratan ceketin satışa çıkıp çıkmayacağıysa merak konusu.

Video