Markası için yeni dönemin ilk önemli modeli olarak asfalta inen Ford Mustang Mach-E, elini güçlendirecek rakamlarla karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz şubat ayı içerisinde Avrupa versiyonuyla karşımıza çıkarılan Ford Mustang Mach-E, elektrikli otomobil yarışında markasının ilk ciddi kozu olacak. Amerikalı üreticinin kendi içerisinde kurduğu ve Tesla’ya atıfta bulunan Edison takımının da ilk ciddi sınavı olarak nitelendirebileceğimiz modelle ilgili olumlu gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Tanıtımıyla birlikte merak edilen pek çok rakamsal verileri açıklığa kavuşturulan Mustang Mach-E için yapılan son testler, açıklanan ilk rakamların da üzerinde şarj ve menzil kazanımlarına işaret ediyor. Bunlardan en çok dikkat çekeniyse hızlı şarj olacak.

Ford Mustang Mach-E hızlı şarj kaynağıyla bambaşka bir elektrik deneyimi vadediyor

Avrupa versiyonu için 10 dakikalık hızlı şarj ile yaklaşık 93 kilometre menzil kat edebileceği söylenen model için yapılan yeni testler artık 98 ile 100 kilometre aralığının elde edilebileceğini gösteriyor. Markaya göre, Mach E’nin genişletilmiş menzilli arkadan çekişli versiyonu, yaklaşık 10 dakikalık şarjla 98 kilometreyi görebilecek bir doluluğa ulaşabiliyor. Buda bahsi geçen versiyon için önceki tahminlerden 22 kilometre daha fazla demek.

İlginizi Çekebilir  "Dünyanın ilk çift yönlü elektrikli otomobil ev şarjı"; Wallbox Quasar

Aracın uzun mesafeli dört tekerlekten çekişli versiyonu ise aynı sürede 84 km menzil kat edebilecek seviyeye getirilebiliyor. Ford, arkadan ve dört tekerlekten çekiş seçeneklerinin hızlı şarj istasyonu kullanılarak yaklaşık 45 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80 seviyesine getirilebileceğinin de altını çiziyor. FordPass Şarj Ağı, Mach E’nin sürece dahil olmasıyla birlikte ilave 1000 istasyonu ile genişletilmiş durumda. Kısa sürede bu rakamların daha da artırılması bekleniyor. Mach-E ile ilgili merak ettiğiniz tüm rakamsal verilere buradaki özel haberimizden ulaşabilirsiniz.