Karbon emisyonlarını en aza indirmek için çalışan Form Us With Love, Forgo ile plastik ambalajlardan kaçınarak el sabununun evde yapılabilecek bir versiyonunu piyasaya sürdü.

Karbon ayak izinin azaltılması ve küresel iklim değişikliğinde pozitif etki yaratma çabaları son dönemler küresel pek çok üreticinin temel stratejisi konumunda. Bu alanda atılan yatırım hamleleri ister ufak ister büyük çapta olsun tek bir amaca hizmet ediyor. İsveç merkezli Form Us With Love tarafından tanıtılan Forgo, plastik ambalaj kullanmayarak evde kolay bir şekilde yapılabilen el sabununu beraberinde getiriyor. Markanın ilk ürünü olarak lanse edilen sabun, konsantre edilmiş bir toz ve suyun bileşiminden ortaya çıkıyor. Tanıtımı da İsveç de gerçekleştirilen ürünün 12 gramlık toz halinden 250 mililitrelik sabunu evlerde yapmak mümkün. Bu süreçte plastik kullanımının da en aza indirilmesi de madalyonun diğer yüzü olacak.

1/7

Forgo ile birlikte ürün ailesi genişleyebilir

Forgo sabun serisi üretimin yanında tedarik sürecinde de önemli avantajlara sahip. Geleneksel yöntemlerle üretile sabunların lojistik süreçlerinde kullanılan aracılar bu sayede devre dışı kalarak karbon ayak izinin de azaltılmasına olanak tanıyor. Peki, gelelim ürünün özelliklerine. Doğal kozmetik konusunda uzmanlaşmış bir laboratuvarın uzmanlığından yararlanan ekip, ürünü altı temel bileşenden üretiyor. Narenciye ve ahşap olarak iki farklı kokuya aromasıyla gelen sabunlarda, atık malzemelerin geri dönüşümünden de faydalanılıyor. Forgo ile gelen ambalajın da doğada ve suda çözünürlüğü yüksek bir kağıt kaplamaya sahip olması da genel felsefeyle kusursuz bir uyumluluk sergiliyor.

İlginizi Çekebilir  Plastik atık geri dönüşümüne devrim getirecek yeni çözüm

Aslında sabunların son kullanıcıya ulaşma sürecinde bir hayli geniş macera söz konusu. Kağıtları İngiltere’den tedarik eden marka cam şişeyi ise Portekiz’den alıyor. Tüm malzemeler ise Kanada’da toplanıyor. Tek plastik bileşen olan pompalar ise Çin’den geliyor. Ancak şirket buradaki negatif etki parçalarını en aza indirmek için opsiyonel çalışmalarına da devam ediyor. Tek siparişte üçlü bir set halinde müşterilere gönderilecek sabun serisi sürecin sadece başlangıcı olabilir. Markanın ürün yelpazesini genişletmek konusunda, vücut yıkama ve yüz yıkama jeliyle birlikte deodorant ve diş macunu gibi alternatiflere da hazırlandığını belirtmeden geçmeyelim.