Red Dot tarafından ödüle layık görülen yansıtıcı sticker Wheel Flash, yoğunluk derecesiyle bisiklet sürüş güvenliğinde fark yaratacak.

Bisikletin belkide hiç olmadığı kadar popüler olduğu bir dönem içerisindeyiz. Pandemi sürecinde şehir içi ulaşımının merkezi haline gelen alternatif yol çalışmalarıyla birlikte kullanıcı sayısının da ciddi oranda artması bekleniyor. Bu da gündüz kadar gece sürüşleri için de ekstra önlem gerektiği anlamına geliyor. Zaman zaman ışıklandırmalardan daha verimli bir kullanıcı deneyimi sunan yansıtıcılar arasında eklenen Wheel Flash, yoğunluk derecesiyle görünmemeyi neredeyse imkansız kılıyor.

1/5

Wheel Flash yansıtıcı malzeme bileşeniyle fark yaratıyor

Tam görünürlük sağlamak için cam tozu pigmentinden üretilen stickerlar, lastikler başta olmak üzere bisikletin temel noktalarına entegre edilebiliyor. Bu sayede düşük ışık koşullarında pil veya herhangi elektronik güce ihtiyaç olmadan diğer sürücülere anında görünmeyi sağlıyor. Ürün için paylaşılan videoda, özellikle çıkartmaların tekerleklere takılmasıyla birlikte, dönüşte ortaya çıkan hareketli ışık deseni inanılmaz bie görüntü ortaya çıkartıyor. Gidonlara takılanlar ise karşı taraftan gelen sürücülüler için yüksek bir farkındalık yaratıyor. Bir kağıt kadar hafif olmasından ötürü bisikletin toplam ağırlığına ve aerodinamik yapısına da etki yapmayan Wheel Flash Red Dot Ödülleri’nde de derece etmesiyle dikkat çekiyor. Uzun ömürlü bir kullanım vadeden ürün 20 dolara satışa sunuluyor.

Video