Ünlü müzisyen Pharrell Williams ile çevre dostu ürün alanında önemli iki ismi bir araya getiren çatal bıçak takımı, adeta bir aksesuar niteliğinde.

Sıfır atık felsefesi üzerinden hayata geçirdiğimiz her hareket, bizi daha sorumlu bir tüketim ekosistemine dahil ediyor. Plastiğin de minimuma çekildiği bu süreçte özellikle termos, çatal ve bıçak gibi malzemelerin her noktada yanımızda olması oldukça önemli. Elimizdeki bu parçaların üretim süreçlerinde de çevreye duyarlı ellerden çıkması işin etkisini bir kat daha yukarıya taşıyor. Kamp ve piknik etkinliklerinde plastik kullanımında önemli oranda olumlu etki yapan taşınabilir çatal bıçak takımları son dönemlerin popüler ürünleri arasında. Şu anda karşımızda duran set ise, içerisinde ünlü müzisyen Pharrell Williams’ın olmasından ötürü ayrı bir anlam ve bilinirlik kazanacak gibi görünüyor.

1/8

Çatal bıçak takımı renkli ve katlanır yapısıyla ilgi çekiyor

Başarılı sanatçı ile Pentatonic şirketinin işbirliğiyle hayata geçirilen setin üretici ayağında ise i am OTHER var. Pebble olarak adlandırılan bu setin tasarım ve renk paleti tercihlerinin arkasında biraz önce bahsettiğimiz yaratıcı bir ekip var.

İlginizi Çekebilir  Çok yönlü kullanım; Kamp ocaklarının geri dönüşümüne katkı sağlayan aparat

Çoğunlukla geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen ve çoklu kullanıma uygun setin hammaddeleri arasında; renkli plastik kaplar, dönüştürülmüş gıda ambalajları, müzik CD’lerinden geri dönüştürülmüş atıklar karşımıza çıkıyor. Kompakt yapısıyla oldukça portatif olan Pebble içerisinde; bir kaşık, bıçak, çatal hatta suşi yemeniz için bir çift çubuk bile düşünülmüş. Takımda kullanılan saplar plastik olarak tercih edilirken, çatal bıçak takımının kendisi çelikten üretiliyor. Kullanılan renk paleti sayesinde eşyalarınızı tamamlayıcı bir aksesuar niteliği de taşıyan setin benzer projelere ilham olmasını diliyoruz.