Layer Design tarafından geliştirilen kedi yatağı, çevreci felsefesinin yanında minimalist tasarım yaklaşıyla dikkat çekiyor.

Hayatımızın büyük bir bölümünde bize eşlik eden hayvan dostlarımız, belirli bir zaman sonra artık aileden biri haline geliyor. Hal böyle olunca da kendimiz ve sevdiklerimiz için gösterdiğimiz özeni bu “canavarlar” için de gösterir oluyoruz. Son yıllarda yükselişte olan minimal tasarım trendi hayvan sahiplerinin ilgisi çekecek ürünleri de doğurmaya başladı. Sürdürülebilirlik felsefesiyle çevre dostu malzemeleri de daha sık görmeye başladığımız piyasanın son üyesi Canopy Bed. Geri dönüşüm malzemelerin kullanıldığı bir kedi yatağı olarak tanıtılan ürünün tamamlayıcı rolünü de mama kapları tamamlıyor.

1/9

Canopy Bed çevre dostu kedi yatağı hakkında bilmeniz gerekenler

Layer Design tarafından geliştirilen bir ürün olarak karşımıza çıkan kedi yatağının yapısı kadar tasarım çizgileri de müthiş bir ilgi topluyor. Modern mimarilerde bir dekor olarak dahi değerlendirilebilir çizgileri barındıran ürünün çatı kısmı keçe malzemeden oluşuyor. Tırmalamaya karşı da dayanıklı olan bu bölüm her kedi sahibinin farklı monte şekli yapmasına da olanak tanıyor. Kavisli olarak tasarlanan yastığının bölümü de kedilerin günde 17 saati bulan uyku sürelerini karşılayabilecek ergonomide tasarlanmış. Yine bu bölüm de tırmalama durumlarına karşı nispeten daha dayanıklı. Canopy Bed’in Jungle, Tundra ve Savanna olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle sunulduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir  Katlanır minimal tasarım; evcil hayvanlar için sürdürülebilir yatak

Ürünün tamamlayıcısı olarak nitelendirdiğimiz mama kabı ve standı da tasarımsal ve renk seçenekleriyle genel felsefeyi destekliyor. Mama kabının sabitlenmiş bir yükselti üzerinde durması sayesinde kedilerin beslenirken çok fazla eğilmesi durumunu da ortadan kaldırıyor. Burada plastik malzemeden faydalanan Layer Design’ın, zehirli ve sağlığa doğrudan zararlı olan BPA‘ya (Bisphenola) yer vermediğini de özellikle belirtmek gerekiyor.