İtalya merkezli bir ekip tarafından hayata geçirilen hoparlör Ecopixel Ghetto Blaster, çevreci olduğu kadar ses deneyimiyle de iddialı.

Hayatımızda büyük bir yer kaplayan plastik kullanımı, maalesef geri dönüşüm noktasında hala istenilen seviyede değil. Tüketicilerin bu noktada gösterecekleri en ufak bir duyarlılık, bu döngünün daha sürdürülebilir olmasına çok ciddi bir katkı yapıyor. Taşınabilir şarj cihazının ardından şimdi de radarımıza takılan hoparlör modeli, plastik geri dönüşümünün nerelere uzanabileceğini bir kez daha kanıtlıyor. İtalya merkezli Ecopixel markasıyla piyasaya sunulan Ghetto Blaster, Jan Puylaert tarafından tasarlandı.

1/5
İlginizi Çekebilir  Geri dönüşüm malzemelerden üretilen sürdürülebilir diş fırçası; Everloop

Ecopixel Ghetto Blaster hoparlör hakkında bilmeniz gerekenler

Ghetto Blaster, çevreci karakterinin yanında taşınabilirliği ve üst seviye ses kalitesiyle iddiasını ortaya koyan bir ürün. İçerisinde 240 watt hoparlöre sahip olan model, aynı zamanda geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış yeni bir ses emici malzeme kullanılıyor. Çok katmanlı olarak nitelendirilen bu malzemede, farklı katmanlarda biriken tek bir malzemeyi oluşturarak müzik sırasında kendine has bir deneyim yakalanabiliyor. Geliştirilme sürecinde Ses Mühendisi Joseph Szall‘ın da rol aldığı Ghetto Blaster’da Neodimyum tweeterlar ve kauçuk surround woofer ile 70hz ile 20khz aralığında bir frekans tepkisi elde edildiğini görüyoruz. Neodimyum sayesinde üst seviye bas deneyimi vadedildiği de özellikle belirtiliyor. Modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.