GoSun’ın güneş enerjili su arıtma cihazı sayesinde, çevre dostu teknolojilere bir yenisi daha eklendi. Temiz suyunuz her zaman çantanızda.

Mutfak eşyaları, soğutucular ve fırınlar gibi birbirinden yaratıcı tasarımlarıyla adından sıkça söz ettiren GoSun, çevre dostu kampçılar için tasarladığı akıllı bir cihazla geri döndü. Yeni piyasaya sürülen GoSun Flow su arıtma cihazı; yıkama ve içme suyu hazırlamak için, suyu temizlerken güneş enerjisinden yararlanan taşınabilir bir su arıtma sistemi.

1/5

GoSun Flow Su Arıtma Cihazı ile İlgili Detaylar

GoSun’ın diğer cihazlarının çoğunda olduğu gibi, GoSun Flow da güneş enerjisiyle çalışıyor ve bir panel taşıma çantasının üstüne entegre edilerek tasarlandı. Bu panel, dakikada bir litre (34 oz) sıvı etrafında hareket edebilen bir pompalama sistemini çalıştırıyor ve 18,5 Wh’lik bir güç bankasını şarj edebiliyor. Bu sistemle, arıtılmamış suyu 3 aşamalı bir kartuş filtresinden geçirerek temiz içme suyuna dönüştürüyor. Güneş ışığının az olduğu durumlarda, pompalama sistemi sayesinde USB yoluyla alternatif yollardan çalıştırılabildiğini görüyoruz. Bu, her şarjda 380 L (100 gal) suyu arıtabilen önceden şarj edilmiş güç bankası sayesinde yada USB OTG teknolojisine sahip bir cep telefonu ile sağlanabiliyor.

İlginizi Çekebilir  Güneş enerjisiyle şarj olan üç tekerlekli elektrikli bisiklet; Wello Family

Temel haliyle GoSun Flow; kirli bir kaynaktan su almak, pompalama sistemiyle diğer tarafa arıtılmış su sağlamak için tasarlandı, ancak duruma bağlı olarak modüler yapısı farklı alternatifler sağlayabiliyor. Örneğin, filtre modülü çıkarılıp bir su kesesine veya şişesine sabitlenebiliyor. Böylelikle kullanıcının, suyu pompalamak ve filtreyi bir arıtma aracına dönüştürmek için basınç uygulaması yeterli oluyor. Buna ek olarak, GoSun Flow, yalnızca kirli bulaşıklar için değil, duş almak isteyenler için de bir yıkama istasyonuna dönüştürülerek Musluk + Lavabo bileşeni ile eşleştirilebilme imkanı sunuyor. Ağaçlar veya masalar üzerine sabitlemek için entegre edilebilen bir kelepçe sayesinde, esnek kol duş için de ayarlanabilir bir başlık görevi görüyor.

GoSun şu anda Flow sistemi için Indiegogo‘da bir kampanya başlatmış durumda ve eğer üretim planlandığı şekilde gerçekleşirse, şirket Ağustos 2020’de gönderime başlamayı umuyor.

Video