Garmin, daha önce kullanıcılarına sunduğu akıllı saatlerin dört versiyonunu güneş enerjisi teknolojisiyle donatarak daha sürdürülebilir bir kullanıcı deneyimi yakalamayı amaçlıyor.

Akıllı saat ve ve navigasyon cihazı gibi teknolojinin önemli bir kulvarında faaliyet gösteren Garmin, daha çok premium odaklı ürünleriyle biliniyor. Son yıllarda sürdürülebilirlik odaklı sistemlerin teknoloji ile olan entegrasyonundan nasibini alan şirket, saat gamında güneş enerji dinamiklerine daha fazla yer vermeye başladı. Kullanıcılar için daha uzun ömürlü kullanım dinamikleriyle dikkat çeken bu modellere yenileri eklendi. Markanın daha önce kullanıcılarına sunduğu akıllı saatlerin dört versiyonu güneş enerjisi teknolojisiyle donatıldı. Farklı ihtiyaçlara destek verecek niteliklerde olan Instinct, Fenix 6 ve 6s ve Tactix Delta’nın temelde aktivite takip odağında toplandığını söylemek mümkün.

1/6
İlginizi Çekebilir  Güneş enerji paneli verimliliğinde yeni bir rekor getiren çalışma

Garmin imzalı güneş enerjili seriden satır başı özellikler

Güneş enerji destekleriyle geleneksel versiyonlara oranla çok daha uzun pil ömrü sunacağı söylenen modellerin bu teknik noktaları dışında tasarımsal hiçbir yönünün değiştirilmediğini görüyoruz. Paylaşılan verilere göre güneş panelli Fenix 6S artık ekstra bir buçuk pil ömrü sunarken, 6 Pro Solar yeni teknolojinin eklenmesiyle iki gün daha fazla pil ömrüne sahip. Instinct Solar, Instinct Solar Surf Edition ve Instinct Solar Tactical Edition da yeni seride dikkat çekiyor. Saatlerin üçü de yeterli güneş ışığına sahip akıllı saat modunda 50 güne kadar pil ömrü vaat ediyor. Yeni Tactix Delt ise pil ömrünü uzatmak için güneş enerjisinin 24 güne kadar kullanılmasına olanak tanıyan Power Manager modunu kullanan askeri sınıf bir model olarak lanse ediliyor. Yurt dışında 400 dolardan başlayan saatlerin en pahalısının fiyatıysa 1.100 dolara kadar esneyebiliyor.