CES 2020’nin ilgi çekici projelerinden birisi olan Wello Family, elektrikli bisiklet dünyasının bambaşka bir kulvarında mücadele verecek.

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES, bu yıl da herkesin gözünün üzerinde olduğu tanıtımlara sahne oluyor. Literatürde teknoloji odaklı bir organizasyon olarak kabul gören fuara son yıllarda otomobil başta olmak üzere taşıtların ilgisi de göz ardı edilemeyecek seviyelere geldi. Dünyanın en sürdürülebilir otomobili olarak lanse edilen Fisker Ocean bunun en güzel örneklerinden. Fransa merkezli Wello Family de, geliştirdiği üç tekerlekli elektrikli araçla katılımcıların ilgisini üzerinde toplamaya çalışıyor. Sürdürülebilir şehir içi ulaşımında kullanıcılar için basit olduğu kadar ekonomik çözüm sunma potansiyeli taşıyan aracın şu noktada en çok tartışılan noktası ise 8.800 dolarlık etiket fiyatı.

1/4

Wello Family elektrikli bisiklet için açıklanan veriler

Minimal tasarımıyla dikkat çeken aracın dikkat çeken özelliklerinin başında özelleştirilebiliyor olması var. Arka bölümü istenilirse ufak çaplı yük taşıma için de kullanılan modelleri bu senaryoda tek kişi olarak kullanmak mümkün. Ön bölümde kullanılan süspansiyon geometrisi ise sürüş sırasında kullanıcının konforundan sorumlu olan yegane parça olarak dikkat çekiyor. Wello Family’nin rakamsal verilerine baktığımızda ise kullanım amacını anlamak daha da kolaylaşıyor. Maksimumda 40 km/s‘e kadar çıkabilen bir araç olan ailenin kullanıcısına vadettiği elektrik menzili ise 100 kilometre. Güneş enerji panellerinin bataryayı şarj senaryo ile burada işlevsel bir döngüyü yakalamak da mümkün görünüyor.

Üzerinde taşıdığı motorun ürettiği güç ve tork değeri ise şimdilik açıklanmış değil. Family modellerinin kargo kapasitesi olarak 80 kilograma kadar destek verdiği de yine alıcıların bilmesi gerektiği önemli nitelikler arasında. Tanıtımıyla birlikte ön sipariş sürecine de başlanıldığı açıklanan modellerin etiket fiyatlarından ötürü ne denli ilgi göreceği merak konusu.